فهرست خانه های لوکس هم منتشر شد

به گزارش مجله وتورلد، سازمان امور مالیاتی پس از شناسایی دارندگان خودرو های لوکس و بارگذاری اطلاعات مربوط به 550 هزار خودرو در سامانه مالیات بر خودرو های گران قیمت و لوکس، به تازگی اعلام نموده که براساس اطلاعات کسب شده نسبت به محاسبه مالیات برای واحد های مسکونی و باغ ویلا های گران قیمت اقدام نموده و نتایج حاصل از آن را در درگاه الکترونیکی سازمان منتشر نموده است.

فهرست خانه های لوکس هم منتشر شد

به گزارش ایسنا، براساس قانون بودجه امسال صاحبان خانه های بالای 10 میلیارد تومان و باغ ویلا های گران قیمت باید مالیات بپردازند که البته واحد های مسکونی و باغ ویلا های در حال ساخت و در حال تملک از این مالیات معاف هستند.

از سوی دیگر، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی باید مالیات سالانه مربوط به هر یک از واحد های مسکونی و خودرو های تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا انتها بهمن ماه امسال پرداخت نمایند و در صورت پرداخت نکردن مالیات متعلقه از نقل وانتقال ملک موردنظر محروم می شوند.

در این راستا، نرخی که در قانون برای این خانه ها درنظر گرفته شده، به توضیح زیر است:

1- نسبت به مازاد 10 میلیارد تا 15 میلیارد تومان؛ یک در هزار

2- نسبت به مازاد 15 میلیارد تا 25 میلیارد تومان؛ دو در هزار

3- نسبت به مازاد 25 میلیارد تا 40 میلیارد تومان؛ سه در هزار

4- نسبت به مازاد 40 میلیارد تا 60 میلیارد تومان؛ چهار در هزار

5-نسبت به مازاد 60 میلیارد تومان به بالا پنج در هزار

با وجود گذشت ماه ها از تصویب قانون بودجه امسال و اجرای آن، اجرای مالیات خانه و خودرو های لوکس در پیچ وتاب اجرا قرار داشت و مهم ترین عامل تاخیر در اجرای این قانون ابلاغ نشدن آیین نامه مربوطه به هیئت دولت و تصویب آن بود، اما انتها آیین نامه های مربوطه در این زمینه تصویب شد و سازمان امور مالیاتی در هفته های اخیر نسبت به شناسایی دارندگان خودرو های لوکس و بارگذاری اطلاعات مربوط به 550 هزار خودرو در سامانه مالیات بر خودرو های گران قیمت و لوکس اقدام کرد.

علاوه براین، به تازگی نیز در اطلاعیه ای اعلام نمود که بر اساس اطلاعات در دسترس نسبت به محاسبه مالیات موضوع بند (خ) تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 برای واحد های مسکونی و باغ ویلا های گران قیمت اقدام نموده و نتایج حاصل از آن را در درگاه الکترونیکی سازمان منتشر نموده است.

بدین منظور، کلیه مالکان واحد های مزبور با ارزش بیش از 10 میلیارد تومان می توانند برای مشاهده شرایط شمول یا عدم شمول مالیات و اطلاع از اندازه مالیات متعلقه و پرداخت آن، به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی MY.TAX.GOV.IR مراجعه نمایند.

علاوه براین، سازمان امور مالیاتی در این اطلاعیه تاکید نموده که مهلت پرداخت این مالیات تا انتها بهمن ماه امسال معین شده و در صورت پرداخت نکردن مالیات در مهلت مقرر، نسبت به صدور برگ اجرایی اقدام خواهد شد و چنانچه اشخاص مشمول نسبت به ارزش دارایی مشمول یا مالیات متعلق و یا اقدامات اجرایی اعتراض داشته باشند، اعتراض آن ها قابل طرح و رسیدگی در هیات موضوع ماده (216) قانون خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2022

به "فهرست خانه های لوکس هم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست خانه های لوکس هم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید