شرایط دورکاری و حضور کارکنان در ادارات شهرهای قرمز اعلام شد

به گزارش مجله وتورلد، تهران (پانا) - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین شرایط این بیماری در کشور را تشریح و تاکید نمود که خطر شیوع کرونای دلتا در تمام کشور وجود دارد.

شرایط دورکاری و حضور کارکنان در ادارات شهرهای قرمز اعلام شد

علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار با اشاره به شرایط کرونا در ایران اظهار کرد: در ایران در استان های جنوبی، شرقی و جنوب شرقی تعداد شهرهای درگیر در استان ها افزایش می یابد و علی رغم تاکیدات زیاد، رعایت پروتکل ها کمتر از 70 درصد است که عدد پایینی است و اگر بخواهیم پروتکل اثرگذار باشد باید بالای 85 درصد رعایت پروتکل داشته باشیم. وجود ویروس دلتا در همه جای کشور با توجه به قدرت سرایت آن قطعا می تواند مقدار همه گیری را افزایش دهد و میران بستری و مبتلا را بیشتر خواهد نمود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه هم اکنون 92 شهر قرمز، 183 شهر نارنجی و 173 شهر هم زرد است، گفت: بیش از نیمی از استان های کشور درگیر هستند. بعضی استان ها ابتدای درگیری قرار دارند که اگر خوب رعایت نمایند، می توانند مهار نمایند، اما اگر سهل انگاری نمایند بیماری می تواند کل استان را درگیر کند. در استانی مانند اصفهان فعلا فقط شهر اردستان درگیر و قرمز است. در ایلام یک شهر مهران درگیر است. خراسان شمالی و خراسان جنوبی هم فقط یک شهر درگیر دارند. در کرمانشاه فقط گیلان غرب درگیر است. در کهگیلویه و بویر احمد فقط گچساران درگیر است و در گیلان و استان مرکزی هم فقط یک شهر درگیر است. اما بقیه استان ها تعداد شهرهای درگیرشان بالاست.

وی اضافه نمود: در تهران که 10 تا از شهرهای استان تهران درگیر یعنی اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پردیس، تهران، دماوند، ری، شمیرانات، فیروزکوه، قرچک است. بعلاوه 10 شهر استان سیستان و بلوچستان درگیر است که تقریبا سراسر استان درگیر شده است. استان فارس شهرهای جنوبی و جنوب شرق استان درگیری دارند و 10 شهرستان استان فارس درگیر هستند. در کرمان 15 شهر درگیر است و در هرمزگان 11 شهر درگیری دارند. به همین صورت استان های مختلف درگیری های مختلف دارند و حتما احتیاج است که به دقت رعایت شده و پروتکل ها با دقت بیشتری رعایت گردد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، تاکید زیادی بر کنترل مرزها، به ویژه مرزهای شرقی شد. نیروی انتظامی و ستاد نیروهای مسلح و سپاه تا به امروز اقدامات خوبی برای کنترل مرزهای شرقی انجام دادند و امروز تاکید شد که کنترل مرزها به ویژه در مرزهای شرقی کشور تشدید گردد. اقدامات نظارتی زیادی در مرزها انجام می گردد و 117 درصد رشد نظارت و مراقبت است، اما باز هم تاکید شد که بیش از این کنترل گردد.

وی اضافه نمود: موضوع دیگری که در ستاد مطرح شد این بود که به طور ویژه استان های درگیر مورد نظارت و دقت و یاری قرار دهیم. به ویژه در سیستان و بلوچستان که ارتباط مستقیمی با استاندار محترم آنجا برقرار شد و مسائل و مسائل مطرح شد و قرار شد به صورت ویژه یاری هایی ارسال گردد و اگر احتیاج باشد، بیشتر یاری ها انجام گردد. البته زیرساخت ها برای شیوع بیماری و پذیرش بیمار مهم است. خوشبختانه در زمینه اکسیژن ساز و تخت در استان سیستان و بلوچستان مشل خاصی نیست، اما اقدامات بیشتری به ویژه در حوزه نظارت و رعایت پروتکل ها و اعمال قانون با پروتکل شکنان احتیاج است که در این منطقه انجام گردد. مقدار رعایت پروتکل ها در سیستان و بلوچستان به طور میانگین زیر 50 درصد است و احتیاج است که مردم عزیز و شکیبا آن منطقه در رعایت پروتکل ها دقت بیشتری را داشته باشند.

تمهیدات تعطیلی در سیستان و بلوچستان

به گفته رئیسی، قرار شد در سیستان و بلوچستان بسیاری از اماکن و ادارات تعطیل باشند، از جمله بانک ها و ادارات دولتی، مگر آن هایی که خیلی ضروری هستند، باز باشند.

شرایط دورکاری و حضور کارکنان در ادارات شهرهای قرمز

وی با اشاره به شرایط دورکاری و حضور کارکنان در شهرهای قرمز هم گفت: در استان هایی هم که شهر قرمز در آن ها اعلام شد، بر اساس پروتکل ها و رنگ بندی که وجود دارد، باید اقداماتی اعمال گردد. مثلا در شهرهای قرمز کارکنان دولتی حداکثر 30درصد باید حضور یابند و بقیه باید دورکار باشند. به جز مشاغل بسیار ضروری که حداکثر تا 50 درصد می توانند حضور یابند و بقیه باید به صورت دورکار باشد تا شرایط آرامتر گردد.

افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور از این هفته

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسیناسیون هم گفت: طی هفته گذشته سرعت واکسیناسیون بهتر شد و ان شاءالله طی این هفته و بویژه هفته آینده سرعت واکسیناسیون قابل قبول خواهد بود و مقدار قابل توجهی واکسن در اختیاز خواهیم داشت. در سطح کشور ازدحام و تجمع آنچنانی طی هفته گذشته نداشتیم و واکسیناسیون خوب و روان انجام شد و در دو یا سه مرکز شلوغی هایی بود که با تمهیداتی نظیر افزایش مراکز تجمیعی و نوبت دهی، آنجا هم به شرایط عادی بازگشته و واکسیناسیون با سرعت و دقت بهتری ادامه پیدا خواهد نمود. مردم نگران دوز دوم واکسن نباشند و قطعا کسانی که دُز اول را دریافت کردند، دُز دوم را هم دریافت می نمایند.

اعلام گروه سنی نو برای واکسیناسیون؛ هفته آینده

وی اضافه نمود: الان تقریبا شرایط انجام واکسیناسیون گروه سنی که اعلام کردیم مطلوب و مناسب است و طی هفته آینده به احتمال خیلی زیاد گروه سنی پایین تری اعلام می کنیم که واکسیناسیون انجام دهند. قریب به 300 هزار دز واکسن داخلی برکت به دستمان رسیده که توزیع شده است و امید داریم در هفته های آینده مقدار واکسن های فراوری داخل و خارجی افزایش یابد و سرعت واکسیناسیون قابل قبول باشد. تا کنون حدود 7 میلیون دُز واکسن توزیع کردیم که حدود 2 میلیون نفر هر دو دُز و حدود 4 میلیون نفر هم دُز اول را دریافت کردند که در زمان نوبت دُز دوم را هم دریافت خواهند کرد.

به گفته رئیسی، در هفته های آینده شرایط تامین واکسن ما بسیار مطلوب تر خواهد بود.

وی اضافه نمود: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده ما از شهریور ماهیانه 10 میلیون دُز واکسن داخلی به دستمان خواهد رسید و تا انتها سال همه گروه هدف کشور را واکسینه می کنیم. مردم برای واکسن به سیستم نوبت دهی توجه نمایند و افرادی که پیامک دریافت نکردند مستقیما به مراکز مراجعه ننمایند که باعث شلوغی نگردد.

رئیسی گفت: حدود 870 مرکز تجمعی داریم که 75 مرکز در تهران است و از این جهت با توجه به موجودی واکسن روزانه توانایی واکسیناسیون روزانه 200 تا 300 هزار دُز را داریم و این توانمندی به 500 هزار دُز واکسن در روز هم خواهد رسید. از مردم می خواهم پروتکل ها را جدی بگیرند. در صورت عدم توجه به پروتکل ها خیز و پیک بعدی اتفاق می افتد و این می تواند نگران نماینده باشد و اگر این پروتکل ها رعایت گردد با توجه به سرعت واکسیناسیون می توانیم با شرایط بهتر از این دوره گذر کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1740

به "شرایط دورکاری و حضور کارکنان در ادارات شهرهای قرمز اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دورکاری و حضور کارکنان در ادارات شهرهای قرمز اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید