سقوط بیش از یک درصدی قیمت نفت

به گزارش مجله وتورلد، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا در پی کاهش قیمت فروش نفت عربستان به این منطقه که از نگرانیهای تقاضا حکایت دارد، بیش از یک درصد کاهش یافت.

سقوط بیش از یک درصدی قیمت نفت

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در نوامبر 90 سنت معادل 1.2 درصد کاهش یافت و به 71 دلار و 71 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اکتبر با 84 سنت معادل 1.2 درصد کاهش، به 68 دلار و 45 سنت در هر بشکه رسید.

غول نفتی آرامکوی سعودی روز یکشنبه در بیانیه ای به مشتریانش اطلاع داد که قیمت فروش رسمی اکتبر همه گریدهای نفتی که به آسیا عرضه می کند را دستکم یک دلار در هر بشکه کاهش خواهد داد. این کاهش قیمت بیشتر از میزان پیش بینی شده از سوی پالایشگاههای آسیایی در نظرسنجی رویترز بود.

ویرندرا چائوهان، تحلیلگر شرکت انرژی اسپکتس در این باره گفت: قیمت رسمی فروش به آسیا منفی بود و تقاضای ملایمتر و احتمالا عرضه بالاتر را نشان داد.

کاهش بهای معاملات آینده به کاهش قیمتها در روز جمعه افزوده شد. نفت روز جمعه در واکنش به گزارش اشتغال ضعیفتر از حد مطلوب آمریکا که فرایند احیای اقتصادی ناهموار و رشد آهسته تر تقاضا برای سوخت را نشان داد، کاهش پیدا کرده بود. با این حال نگرانیها نسبت به محدود ماندن تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیکو پس از توفند آیدا، مانع سقوط بیشتر قیمتها شد.

دولت آمریکا در واکنش به شرایط تولید، از ذخایر استراتژیک نفت عرضه کرده است. آمار دولتی نشان داد تولید حدود 1.7 میلیون بشکه در روز نفت و 1.99 میلیارد فوت مکعب گاز متوقف مانده است. همزمان قطعی برق مانع ازسرگیری تولید بعضی از پالایشگاهها شده است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار روز جمعه شرکت خدمات نفتی بیکرهیوز نشان داد طوفان همچنین باعث شد شرکتهای انرژی آمریکایی هفته گذشته برای نخستین بار در پنج هفته اخیر تعداد دکلهای حفاری نفت و گاز را کاهش دهند. تعداد دکلهای حفاری نفت بیشترین کاهش را از ژوئن سال 2020 داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1818

به "سقوط بیش از یک درصدی قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط بیش از یک درصدی قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید