علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی معین شد

به گزارش مجله وتورلد، مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال درباره علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی لیتوانی توضیحاتی را اعلام کرد.

علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی معین شد

به گزارش ، امین نوروزی مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال درباره لغو شدن مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی گفت: فدراسیون فوتبال در نظر داشت روز چهارشنبه مراسم بدرقه ای برای تیم ملی فوتسال قبل از سفر به لیتوانی برگزار کند، اما پس از آنالیز و مشاوره های لازم انجام شده و با نظر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال این برنامه لغو شد.

او با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در آستانه جام جهانی بیان کرد: ماه ها است که این تیم با رعایت شیوه نامه ها و در شرایط نه چندان ساده قرنطینه، با عزمی جدی و با هدف حفظ سلامت تمامی اعضای تیم، مشغول برگزاری اردو و آماده سازی برای مسابقات جام جهانی است. به خاطر اهمیت مسابقات جام جهانی و الزام تمام تیم ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای حفظ سلامت بازیکنان و مربیان، متوفق القول بر این عقیده بودیم که از هر اقدام، مراسم، تجمع، ملاقات و گفت و گو با افراد خارج تیم که اعضای تیم را درست قبل از خروج از کشور و اعزام به این مسابقات، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دهد، باید پرهیز گردد.

مدیر پزشکی تیم های ملی افزود: شخصا با عزیزی خادم صحبت کردم و موارد مختلف را با او در میان گذاشتم. او قبول کرد که به علت رعایت مسایل بهداشتی و حفظ سلامت بازیکنان این مراسم لغو گردد، زیرا رعایت شیوه نامه های بهداشتی اهمیت زیادی برای همه دارد.

نوروزی ادامه داد: حتی اجازه برگزاری مراسم برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان هم ندادیم. اگر توجه نموده باشید همه عزیزان دیدند که حتی حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که برای تماشای تمرین تیم ملی در استادیوم آزادی حاضر شد، از صندلی ویژه نظاره گر تمرین بود و به خاطر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حفظ حباب قرنطینه تیم، وارد اردوی تیم ملی نشد.

نوروزی در ادامه توضیحات خود افزود: نباید بین تیم های مختلف فرقی قائل شویم. تیم ملی فوتسال ما در آستانه اعزام به مسابقات جام جهانی بود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تمام تیم در حباب قرنطینه قرار داشتند و هر گونه تخطی از قوانین، علاوه بر به خطر انداختن اعضای تیم، می تواند با عواقب جبران ناپذیری برای بازیکنان و کادر فنی همراه گردد.

او توضیح داد: حفظ سلامت این افراد، اولویت اول، دوم و سوم ما می باشد. همان طور که در مسابقات بین المللی ملزم به رعایت شیوه نامه ها هستیم، در داخل کشور هم باید همین کار را انجام بدهیم. وقتی پای سلامتی افراد در میان است همه ما موظف هستیم برای حمایت و یاری به اعضا محکم تصمیم بگیریم.

مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال در سرانجام گفت: با پیگیری های انجام شده و مساعدت های ریاست فدراسیون، تیم ملی فوتسال با تجهیزات کامل پزشکی، فیزیوتراپی و بازتوانی راهی مسابقات جام جهانی شد تا هیچ کمبودی در جام جهانی برای تیم ملی وجود نداشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1822

به "علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید