قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در کاخ کرملین؛ بوی فوتبال، بوی توپ

به گزارش مجله وتورلد، دقایقی دیگر، کاخ کرملین میزبان یکی از بزرگ ترین مراسم یعنی قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه است. با اطلاعاتی مختصر در این باره همراه باشید.

قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در کاخ کرملین؛ بوی فوتبال، بوی توپ

عصر امروز، ساعت 18:30 به وقت ایران، چشم میلیون ها نفر در اقصی نقاط کره خاکی تنها به یک کشور، یک شهر و یک مکان معطوف است و آن جایی نیست جز کاخ کرملین، در مرکز پهناورترین کشور دنیا؛ جایی که مراسم یکی از بزرگ ترین رویدادهای دنیا در آن برگزار می گردد. به عبارت دیگر امروز کاخ کرملین مسکو میزبان قرعه کشی جام دنیای فوتبال 2018 است.

کرملین بدون شک از مهم ترین جاذبه ها و بناهای مسکو و روسیه است. کاخی که با گذشت قرن ها و نظاره گر بودن اتفاقات کوچک و بزرگ و چالش های فراوان این سرزمین، کماکان به عنوان هویت مسکو و کشور روسیه مطرح است. کرملین که همواره مقر فرمانروایان این خطه بوده است، امروز مقر رویداد متفاوت و البته مهمی است. مجموع این عوامل موجب شده است که کاخ کرملین به عنوان میزبان مراسم قرعه کشی جام دنیای 2018 انتخاب گردد.

جام دنیای 2018، سال آینده در پهناورترین کشور دنیا برگزار می گردد. به همین مناسبت عصر امروز شخصیت های شناخته شده بسیاری برای مراسم قرعه کشی این رقابت ها به کرملین می آیند. از چهره های مطرح فوتبال کشورمان تا سران عالی رتبه دیگر کشورها همگی در این رویداد شرکت خواهند کرد. به طبع میزبان این مراسم کسی نیست جز ولادیمیر پوتین، رییس جمهور کشور روسیه. کرملین مطمئنا مجذوب کنندهیت های بسیاری برای میزبانی این مراسم دارد، با این وجود تدابیر و آمادگی های ویژه ای برای قرعه کشی جام دنیای 2018 انجام شده است.

کاخ کرملین در مجموعه بسیار بزرگی واقع شده است که محوطه وسیعی را شامل می گردد. به مناسبت برگزاری مراسم قرعه کشی جام دنیای 2018، در جای جای این اماکن، تزیینات مجذوب کننده و شگفت انگیزی انجام شده است. از سمبل گرگ خاکستری رنگ این رقابت ها که زابیواکا (Zabivaka) نام دارد تا طرح های زیبایی که تلفیقی است از فرهنگ کهن کشور روسیه و جام دنیای فوتبال، در گوشه و کنار محوطه کرملین و البته کاخ کرملین به چشم می خورد.

در هر صورت امروز حال و هوای مسکو و کاخ کرملین قدری متفاوت تر از همواره است. اگرچه این کاخ در طول تاریخ همواره میزبان مناسبت های شکوه مند بوده است، با این حال امروز داستان کمی فرق دارد. به طور حتم این هیاهو بار دیگر اهمیت بالای ورزش فوتبال را نشان می دهد. ورزشی که اگرچه در یک مستطیل سبزرنگ و در 90 دقیقه اتفاق می افتد اما جنب و جوش های آن حتی تا پای تنگ های قرعه کشی نیز کشیده می گردد.

در مقدمه اشاره شد به میلیون ها نفر اما بهتر است به اشتباه خود اعتراف کنیم و یادآور شویم که امروز چشم میلیاردها نفر به لطف فوتبال بار دیگر به کاخ کرملین و قرعه کشی جام دنیای 2018 دوخته شده است. در پایان ضمن آرزوی قرعه مناسب و البته موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان، خاطر نشان می شویم که در بین اسطوره های فوتبالی حاضر در این مراسم، علی دایی و مهدی مهدوی کیا نیز نمایندگان ایران هستند.

منبع: کجارو / کجارو
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1987

به "قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در کاخ کرملین؛ بوی فوتبال، بوی توپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در کاخ کرملین؛ بوی فوتبال، بوی توپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید