خبرنگاران لزوم تسریع در فرایند امور اجرایی نوسازی پیکان شهر

به گزارش مجله وتورلد، تهران - خبرنگاران - شهردار منطقه 22 تهران بر لزوم تسریع در فرایند امور اجرایی نوسازی پیکان شهر تاکید نمود.

خبرنگاران لزوم تسریع در فرایند امور اجرایی نوسازی پیکان شهر

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه 22 تهران، علی نوذرپور با اشاره به اینکه شهرک پیکان شهر در ناحیه 6 این منطقه واقع شده و امور مربوطه با همکاری شهردار این ناحیه و مدیریت پیکان شهر ادامه خواهد داشت، گفت: همه عوامل و ذی نفعان موضوع، اتفاق نظر دارند که مراحل اجرایی نوسازی پیکان شهر به خاتمه برسد و در این راستا شهردار و شورای شهر تهران نیز بر موضوع مشخص تکلیف پیکان شهر نظر ویژه داشته اند.

شهردار منطقه 22 در ادامه با بیان اینکه برای تسریع در فرایند امور اجرایی مرتبط با پیکان شهر و هرگونه مکاتبه و اطلاعاتی که در این خصوص رد و بدل می گردد باید به عوامل ذی ربط گزارش داده گردد، بیان داشت: می توان برای ساماندهی مسائل و مسائل پیکان شهر از ظرفیت های فکری، دانشی و تجربی سازمان بازآفرینی و در صورت امکان از تسهیلاتی که دولت برای بازآفرینی در اختیار می گذارد نیز به نحو احسن استفاده کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در طرح تفصیلی ویژه، تراکم 8 شهرک در منطقه، حفظ شده است، اضافه نمود: در دوره های مدیریت قبلی این تراکم ها بیش از ظرفیت منطقه بارگذاری شده بود، ولی دولت و شهرداری اجازه افزایش تراکم و تخریب بیش از حد منطقه را به آنها نداد اما در طرح تفصیلی ویژه، شهرک پیکان شهر به واسطه قدمت و جمعیتی که دارد مورد استثناء قرار گرفته است.

نوذر پور همچنین خاطر نشان کرد: به دلیل فعالیت ها و کارهای اجتماعی خوبی که اجرا شده است نگاه ویژه ای به پیکان شهر وجود دارد و علی رغم تمام مسائلی که در این راه وجود داشت، از پیگیری و اهتمامی که دوستان و همکاران داشته اند سپاسگزاریم.

وی در ادامه جلسه از مدیریت پیکان شهر خواست که برنامه اقدام طرح نوسازی، با نظر مشورتی نوسازی و شهرسازی و هیات مدیره را برای تحقق این پروژه تهیه نمایند تا بر اساس آن پیگیری های لازم تا اجرایی شدن طرح صورت پذیرد.

شهردار منطقه 22 متذکر شد: بر اساس این طرح و با ارائه برنامه اقدام، به شهردار و مطرح کردن آن با معاونان شهردار متناسب با این طرح، برنامه ها را پیش می بریم و کار را در موعد مقرر به نتیجه می رسانیم.

نوذرپور با اشاره به اینکه در ابتدای کار، مشاور، پیکان شهر را به عنوان بافت ارزشمند معاصر لحاظ نموده بود و تراکم آن را نمی پذیرفت، توجه شورای شهرسازی و معماری را به این موضوع بیان نمود و توضیح داد: نوع بافتی که در شهرک وجود دارد نباید دچار تغییر گردد و بلوک بندی، شبکه سازی و فضاهای موجود بایستی یادآور معماری شهرسازی دوره پهلوی دوم باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1202

به "خبرنگاران لزوم تسریع در فرایند امور اجرایی نوسازی پیکان شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لزوم تسریع در فرایند امور اجرایی نوسازی پیکان شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید