خبرنگاران تسهیلات 90 میلیون تومانی به تاکسی رانان پایتخت داده می گردد

به گزارش مجله وتورلد، تهران- خبرنگاران- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: نوسازی 10 هزار دستگاه تاکسی فرسوده پایتخت در قالب ارائه تسهیلات 90 میلیون تومانی به هر راننده تاکسی، در دستور کار قرار گرفته است.

خبرنگاران تسهیلات 90 میلیون تومانی به تاکسی رانان پایتخت داده می گردد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، سید مناف هاشمی روز شنبه در آیین بهره برداری از 110 دستگاه اتوبوس و مینی بوس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران، بیان نمود: خوشحالم که در انتها چهل ودومین سال پیروزی انقلاب اسلامی و ورود به چهل وسومین سال، دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را رصد می کنیم، در 10 سال گذشته به ویژه شرایط سخت کرونایی سال جاری، با توجه به همه کوشش ها و پیگیری ها، اقدامات جدی و اساسی در حوزه حل و نقل عمومی صورت نگرفته که به اعتقاد مدیریت شهری می توانست بهتر از این باشد.

وی گفت: اگر سال جاری منابع مختلف اقتصادی به وسیله بانک ها، دولت و دیگر منابع وجود داشت به جای 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس، شاید هزار دستگاه نوسازی می شد، شهر تهران به بیش از سه هزار دستگاه اتوبوس، بیش از یک هزار و 500 دستگاه واگن و 40 هزار دستگاه تاکسی جدید احتیاج دارد.

هاشمی ادامه داد: تا امروز سه هزار و 227 دستگاه تاکسی به بانک ها از محل وجوه اداره شده معرفی شدند که دو هزار و 206 دستگاه تاکسی نوسازی و پلاک شده است، هرچند سال جاری انتظار می رفت که 5 هزار دستگاه تاکسی نوسازی گردد اما بعید می دانم که تا انتها سال جاری به 3 هزار دستگاه برسد؛ چرا که منابع شهرداری کافی نیست.

به گفته وی، البته یک توافق بسیار خوبی اجرا شده که شهردار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آن را امضاء نموده اند، 900 میلیارد تومان اعتبار از دولت، صندوق کارآفرینی امید و شهرداری تهران در قالب نوسازی 10 هزار دستگاه تاکسی فرسوده پایتتخت در دستور کار قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه تفاهم نامه مذکور امضا شده است، گفت: مدیریت شهری منتظر نخستین تخصیص منابع از دولت است که از اسفند سال جاری نوسازی این 10 هزار دستگاه تاکسی فرسوده با وام 90 میلیون تومانی برای تاکسیرانان تهران شروع می گردد و حتما تا انتها سال 1400 به اتمام خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره اورهال واگن های مترو نیز گفت: تفاهم نامه جدید دیگری را شهردار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به امضاء رسانده اند که برمبنای آن 31 رام قطار با اعتبار 413 میلیارد تومان، اورهال خواهند شد. هرچند نتوانستیم که واگن جدیدی وارد شبکه مترو کنیم اما کوشش می گردد که واگن های فرسوده، اورهال شوند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه ایستگاه مترو شهید محلاتی در بهمن ماه افتتاح می گردد، گفت: امید است که 9 ایستگاه دیگر در اسفند سال جاری و فروردین 1400 افتتاح شوند، این تأخیر به علت تأخیر در پرداخت اوراق مشارکت توسط دو بانک بوده که البته هنوز قسمتی از اوراق مشارکت 1398، محقق نشده که امید است که ایستگاه های اقدسیه، ستاری، باقرخان، اشرفی اصفهانی، مرزداران، یادگار امام (ره)، میدان قیام، تربیت مدرس و شهرک آزمایش ظرف دو ماه آینده به بهره برداری برسند.

وی درباره پیگیری برای انعقاد چند قرارداد ساخت واگن، نیز گفت: یکی از قراردادها، قراداد 105 دستگاه واگن با شرکت واگن سازی تهران است که همزمان با رونمایی از واگن ملی، امضاء خواهد شد و در کوشش هستیم تا قرارداد انبوه دیگری از محل اعتبارات دولت به امضا برسد.

هاشمی همچنین ضمن اشاره به تبصره 19، گفت: برای نخستین بار در شهرداری تهران دو فراخوان منتشر شده است، بخش خصوصی را برای ورود اتوبوس برقی و واگن دعوت نموده ایم که فراخوان خوبی از محل ظرفیت های بودجه کشور، تنظیم شده است.

به گفته وی، این هفته پاکت های فنی تحویل گرفته شد و هفته آینده پاکت های قیمت دریافت می گردد که این قرارداد واگن نزدیک به سه هزار میلیارد تومان می گردد که اگر به نتیجه برسد از محل همین ظرفیت و ماده 27 قانون بودجه است.

به گزارش خبرنگاران، آیین بهره برداری از 110 دستگاه اتوبوس و مینی بوس با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت ایران خودرو ، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران و مهدی جاقتصادی نژاد معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و دیگر مدیران شهری پایتخت در بوستان گفت وگو، محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1508

به "خبرنگاران تسهیلات 90 میلیون تومانی به تاکسی رانان پایتخت داده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تسهیلات 90 میلیون تومانی به تاکسی رانان پایتخت داده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید