حناچی: قصد تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را نداریم

به گزارش مجله دامپزشکی، شهردار تهران گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه بین المللی تهران را تعطیل کنیم چراکه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می توان مسائل ترافیکی مربوط به برگزاری نمایشگاه را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل کرد.

حناچی: قصد تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را نداریم

به گزارش مجله دامپزشکی به نقل از شهرنوشت، پیروز حناچی بعدازظهر روز دوشنبه 13 آبان در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک که در ساختمان شهرداری تهران برگزار گردید، درباره وضعیت برگزاری نمایشگاه ها در مجموعه شهر آفتاب گفت: هم اکنون فضای نمایشگاهی در جنوب شهر داریم که قطعا باید از ظرفیت آن استفاده کنیم. البته در بسیاری از شهرهای مطرح جهان، فضاهایی برای برگزاری نمایشگاه در مرکز شهر وجود دارد که امکانات حمل و نقلی مناسب برای دسترسی به آن ها فراهم شده است. در تهران نیز می توانیم برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهر برنامه ریزی کنیم و اقداماتی را انجام دهیم تا خیابان های اطراف شاهد ترافیک سنگین نباشند.

حناچی گفت: هم اکنون با توجه به امکاناتی که در حوزه رصد ترافیک در اختیار داریم، می توانیم آمارهای دقیقی از میزان ترافیک معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه ها داشته باشیم و از این اطلاعات برای نمایشگاه های بعدی استفاده کنیم.

وی درباره امکان باز کردن راستا نمایشگاه بین المللی تهران از طرف صدا و سیما گفت: در خصوص بازگشایی این معبر قبل از این که اقدامی صورت گیرد باید آنالیز گردد که مصوبه شورای عالی ترافیک مغایرتی با اسناد بالادستی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی نداشته باشد.

حناچی با طرح پیشنهادی مبنی بر استفاده از وسایل حمل و نقل موقتی مانند تله کابین های مخصوص برای دسترسی به نمایشگاه بین المللی عنوان نمود: در بعضی از شهرها از تله کابین های مخصوص با واگن های 30 نفره استفاده می گردد که ما هم می توانیم از این امکان استفاده کنیم.

وی گزینه تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را رد کرد و گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه مذکور را تعطیل کنیم چراکه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می توان مسائل پیش آمده را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل کرد.

در این جلسه همچنین نمایندگانی از پلیس هدایت و رانندگی نقطه نظراتی درباره طرح ترافیک و ملاحظات پلیس راهور در این زمینه را مطرح کردند.

حناچی در پاسخ به این اظهارات گفت: کارشناسان این ملاحظات و نظرات را آنالیز می نمایند اگر نتیجه کارشناسی ها نشان دهد تغییراتی ضروری است این کار باید انجام گردد. در حال حاضر حدود شش ماه از اجرای طرح ترافیک جدید گذشته است و بر این اساس می توان این طرح را اکنون آنالیز و اگر در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 602

به "حناچی: قصد تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: قصد تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید