بهره گیری از همه امکانات برای ضدعفونی کردن شهر

به گزارش مجله دامپزشکی، شهردار تهران گفت: از شهروندان تهرانی درخواست دارم همکاری لازم را با مدیران شهری در خصوص چهارشنبه آخر سال داشته باشند و با حضور در شهر کار مسوولان شهری در این حوزه را دشوارتر نکنند.

بهره گیری از همه امکانات برای ضدعفونی کردن شهر

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران از شهروندان تهرانی درخواست کرد همکاری لازم را با مسئولین شهری در خصوص چهارشنبه آخر سال داشته باشند و با حضور در شهر کار مسئولان شهری در این حوزه را دشوارتر نکنند، زیرا برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال باعث تردد بی مورد در سطح شهر می شود و این برخلاف قرار هایی است که برای عدم حضور مردم در سطح شهر گذاشته شده است.

وی در ادامه با اشاره به باز بودن میادین میوه و تره بار و بخش سوپر فروشگاه های شهروند گفت: این مراکز به عنوان مراکز توزیع اقلام مورد نیاز شهروندان پذیرفته شده و تعطیل نخواهند شد و مانند هر سال به شهروندان در ایام تعطیلات نوروز خدمات رسانی می کنند.

حناچی با اشاره به بازدیدی که از چند میدان تره بار و فروشگاه شهروند داشته است، گفت: سرویس رسانی در این مراکز به خوبی انجام می شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص احتمال تعطیلی مترو گفت: در این خصوص شهرداری نمی تواند به تنهایی تصمیم بگیرد و ستاد ملی مبارزه با کرونا راجع به آن تصمیم نگرفته است. در حال حاضر مسافران به یک سوم تعداد همیشگی رسیده اند و این بدان معناست که مردم از ماندن در خانه ها استقبال کرده اند. اما در صورت ابلاغ این موضوع از سوی ستاد ملی آمادگی انجام آن را داریم.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص آغاز دوباره فعالیت های دریاچه خلیج فارس گفت: دیشب گزارش هایی به ما رسید و در حال رسیدگی به آن هستیم.

وی در خصوص فروش اوراق مشارکت برای توسعه مترو و عدم واریز این پول توسط یکی از بانک ها توضیح داد: این بانک، وثیقه های شهرداری را نمی پذیرد که این موضوع قابل قبول نیست. این اوراق برای توسعه مترو مجوز انتشار گرفته اند. محاسبه کنید پول سود 910 میلیارد برای 6 ماه چه سودی خواهد بود و این بانک باید پاسخگو باشد. موضوع مترو یک موضوع حاکمیتی و ملی است و انتظار می رود همه دستگاه های اقتصادی و عمومی در این رابطه دست کم به وظیفه اجتماعی خود در برابر مردم تهران عمل کنند.

حناچی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نحوه ضدعفونی کردن معابر پایتخت و مقایسه آن با برخی از شهر های دیگر گفت: براساس گزارش های جهانی، ایران در برابر این پانومی از خیلی از کشور ها جلوتر است. این تصاویر ممکن است تصاویر مانور های آن ها باشد و مانور ها معمولا با حداکثر امکانات انجام می شود. ما نیز از تمام امکانات خود برای ضدعفونی کردن شهر استفاده کردیم. دستگاهی برای مه پاشی تهیه شده، اما در مجموع میزان تأثیرگذاری ضدعفونی کردن معابر با ضد عفونی کردن انفرادی قابل مقایسه نیست. به همین دلیل صد دستگاه ضدعفونی کننده انفرادی و 10 دستگاه ضدعفونی کننده سنگین برای تهران تهیه کرده و روزانه 180 نقطه عمومی شهر ضدعفونی می شود و شما این نکته را از قلم نیاندازید ما این فعالیت ها را در زمان تحریم انجام می دهیم و جنس امکانات ما با جنس امکانات کشور هایی که گردش اقتصادی آزاد دارند، قابل مقایسه نیست.

وی در خصوص کمبود دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده به تاکسی ها، گفت: در حد لازم و توان این اقلام را در توان آن ها گذاشته ایم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 891

به "بهره گیری از همه امکانات برای ضدعفونی کردن شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره گیری از همه امکانات برای ضدعفونی کردن شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید