انگلیس 5 میلیارد پوند صرف تاسیس مرکز جنگ دیجیتال می کند

به گزارش مجله وتورلد، انگلیس می گوید 5 میلیارد پوند برای تاسیس مرکز جنگ دیجیتال تاسیس می کند تا بتواند با تهدیدات فزاینده سایبری مقابله کند.

انگلیس 5 میلیارد پوند صرف تاسیس مرکز جنگ دیجیتال می کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، بن والاس وزیر دفاع انگلیس می گوید دولت این کشور قصد دارد یک مرکز جنگ دیجیتال تاسیس کند که قادر به اجرای حملات سایبری تهاجمی بر علیه قدرت های متخاصم مانند روسیه باشد.

قرار است ساختمان مرکزی این مرکز در ساملسبری واقع در لنکاوی ساخته شود. قرار است بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در سخنرانی خود در کنفرانس حزب محافظه کار این کشور به این موضوع بپردازد و آن را نشانه ای از ارتقای دستور کار دولت تلقی کند.

وزیر دفاع انگلیس تاثیر ایجاد این مرکز نو را که قرار است تا سال 2030 هزاران متخصص و تحلیل گر سایبری را به خدمت بگیرد، با راه اندازی مراکز ستاد ارتباطات انگلیس در چلتنهام در دهه 50 میلادی مقایسه کرده است. وی اظهار امیدواری کرده که با این کار انگلیس به پیشروترین کشور در زمینه مقابله با حملات سایبری تهاجمی مبدل شود، زیرا فضای مجازی به حوزه نوی در نبرد تبدیل شده و ضروری است انگلیس بتواند در این فضا علیه دشمنان احتمالی وارد عمل شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1862

به "انگلیس 5 میلیارد پوند صرف تاسیس مرکز جنگ دیجیتال می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس 5 میلیارد پوند صرف تاسیس مرکز جنگ دیجیتال می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید