امکان تغییر نتایج پرسپولیس و سپاهان در آسیا چقدر است؟

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران، در خاتمه هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا دو بحث قابل توجه در خصوص باشگاه های ایرانی حاضر در این مسابقات شکل گرفت. ابتدا بحث شکایت پرسپولیس از باشگاه الدحیل قطر و درخواست از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تغییر نتیجه این مسابقه بود. استدلال پرسپولیسی ها دوکارته بودن المعز علی مهاجم قطری این تیم بود و اینکه وی از بازی با پرسپولیس محروم بوده است.

امکان تغییر نتایج پرسپولیس و سپاهان در آسیا چقدر است؟

از سفر با تور بهار 99 سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

بحث دیگر مرتبط با باشگاه سپاهان بود. سپاهان در شرایطی العین را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد که بعد از این مسابقه شائباتی از شکایت باشگاه العین از سپاهان مطرح شد. گفته می شد العینی ها همانند باشگاه پرسپولیس به دوکارته بودن سعید آقایی بازیکن سپاهان اعتقاد داشته اند که نباید مقابل این تیم بازی می نموده است.

خبرنگاران برای آنالیز این دو ادعای مطرح شده و احتمال تغییر نتیجه بازی پرسپولیس - الدحیل و سپاهان - العین با میرحیدری مشاور حقوقی تبادل نظر کرد.

میرحیدری در این خصوص گفت: روال اعتراض برای تغییر نتیجه یک مسابقه به این شکل است که ابتدا تا دو ساعت بعد از اتمام مسابقه باید اعتراض کتبی و با امضای سرپرست تیم به ناظر مسابقه تقدیم گردد. سپس باشگاه 48 ساعت فرصت دارد تا جزئیات شکایتش را خطاب به دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا بفرستد و مبلغ 500 دلار حق شکایت را بپردازد.

وی ادامه داد: دیروز مدیر محترم بین الملل باشگاه سپاهان علی رغم اینکه در سفر ازبکستان حضور داشتند با توجه به اهمیت موضوع برای باشگاه و طرفداران چندین بار با بنده تماس گرفتند و بنده به ایشان توصیه کردم قبل از هر اقدامی دریافت یا عدم دریافت شکایت از سوی باشگاه العین را از ناظر بازی سوال نمایند. ایشان هم دریافت هر نوع شکایت را تکذیب کرد و بدین ترتیب اساساً شکایتی از جانب العین مطرح نشده تا بحث مسائل ماهیتی قضیه مطرح گردد.

این کارشناس حقوقی در ادامه درباره شرایط پرسپولیس هم گفت: آنچه که من می دانم این است که پرسپولیس نه دو ساعت بعد از مسابقه و نه 48 ساعت بعد از آن شکایت و اعتراضشان را به ناظر و دبیر کل AFC نداده است. باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه خود گفته است امور بین الملل باشگاه پیگیر است. در حالی که چون قانون را رعایت ننموده، بر فرض صحت و تطبیق امر با قانون تغییر نتیجه ممکن نیست. البته من درباره ماهیت و نتیجه صحبت نمی کنم و صحبتم صرفاً رعایت جهات شکلی قضیه است.

میرحیدری گفت: خارج از این موضوع باید بدانیم کیفیت و ثبات قوانین در AFC پایین است و مقررات خود در این موارد را مدام تغییر می دهند در حالی که شما چنین چیزی را فیفا نمی بینید. مثل اینکه وکیل وقت باشگاه سپاهان در قضیه رحمان احمدی (بازیکن سابق سپاهان) به یک حکم منسوخ شده AFC استناد نموده بود که می گفت محرومیت بازیکنان می تواند در بازی های داخلی هم اعمال گردد و با این استدلال غلط سپاهان آن پرونده را باخت . در مجموع صحبت من شکل کار است که گویا رعایت نشده است. متأسفانه باشگاه ها و برخی از مدیران فوتبالی ما نسبت به قوانین و توضیح وظایفشان اشراف ندارند و این انتقاد به آنها وارد است.

کارشناس حقوقی در سرانجام گفت: به هر حال باید قبول کرد از لحاظ ماهیتی موضوع کارت های بازیکنان هم به دلیل احکام متناقض دارای ابهاماتی است و توصیه من این است که طرف های ذینفع برای روشن شدن موضوع هر چه سریع تر با AFC مکاتبه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 739

به "امکان تغییر نتایج پرسپولیس و سپاهان در آسیا چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تغییر نتایج پرسپولیس و سپاهان در آسیا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید