امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران : این تفاهمنامه که به صورت غیرحضوری ابتدا در چین به امضای وانگ چون فا، رئیس موزه ملی چین و سپس در تهران به امضای جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران رسیده بود، توسط محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی ایران در چین به چن شو جیه، مسئول بین الملل موزه ملی چین، تحویل داده شد.

امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

الماسیه با تأکید بر توسعه همکاری های فرهنگی بین دو کشور گفت: امیدواریم گام های عملی در اجرای مفاد این تفاهمنامه برداشته گردد. مفاد تفاهمنامه جهت همکاری را معین نموده و رایزنی فرهنگی ایران از ظرفیت های خود برای ایجاد ارتباط عملی دو موزه استفاده خواهد نمود.

رایزن فرهنگی کشورمان در چین اضافه نمود: ایران و چین هر دو دارای هزاران سال تاریخ تمدنی بوده و موزه های ملی دو کشور یکی از جلوه گاه های این تمدن کهن و باستانی هستند.

شرکت ایران در نمایشگاه موزه ای یک جاده یک کمربند

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم چن شو جیه، مسئول بین الملل موزه ملی چین هم با ارائه گزارشی از اهم فعالیت های این موزه گفت: این موزه هم دوران باستان و هم دوره انقلاب و هم دوره سوسیالیسم را معرفی می نماید.

وی ضمن ابراز امیدواری برای توسعه همکاری های عملی بین دو موزه از برگزاری نمایشگاه موزه ای کشورهای جهت یک جاده یک کمربند در حاشیه اجلاس سران کشورهای جهت جاده ابریشم اطلاع داد.

مسئول بین الملل موزه ملی چین از ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای تمدن کهن برای شرکت در این نمایشگاه دعوت به عمل آورد و گفت: این نمایشگاه در ماه آوریل سال آینده (فروردین 98) برگزار می گردد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه 120 قطعه از کشورهای خارجی و 80 قطعه از چین به نمایش گذاشته خواهد شد و همزمان با این نمایشگاه، سمینار روسای موزه های ملی کشورهای جهت جاده ابریشم نیز برگزار می گردد

منبع: چمدان
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 420

به "امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید