افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی روز آدینه

به گزارش مجله دامپزشکی، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای بعضی نقاط پایتخت طی روز آدینه (19مهر) اطلاع داد.

افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی روز آدینه

به گزارش مجله دامپزشکی، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده آن است که وضعیت کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه روز پنجشنبه (18 مهر)، با برقراری جوی نسبتاً آرام و شروع تردد خودروها و با توجه به افزایش غلظت ذرات معلق، در بعضی مناطق پایتخت کاهش خواهد یافت.

همچنین بتدریج با رشد ناپایداری روزانه، انتظار می رود از غلظت آلاینده ها کاسته گردد، اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده ها را محدود نموده و پیش بینی می گردد در مناطق پرتردد، وضعیت نامطلوب کیفیت هوا تا بعدازظهر استمرار داشته باشد.

بر اساس این گزارش، همچنین در اواخر وقت روز جاری با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق شهر شاهد تجمع آلاینده ها بویژه ذرات معلق خواهیم بود و به دنبال آن برقراری شرایط نامطلوب دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش نسبی سرعت باد انتظار می رود شاهد بهبود نسبی کیفیت هوای شهر تهران باشم.

گفتنی است، صبح روز آدینه (19 مهر) با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و کاهش سرعت باد، مجدداً شرایط برای تجمع آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی از مناطق پایتخت فراهم خواهد شد.

در بیشتر ساعات روز آدینه نیز وضعیت جوی آرام بر شهر تهران حاکم است و بنابراین تداوم شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پردد و نیز برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در ساعات اوج ترافیک، به ویژه در شامگاه آدینه دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 89 و در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 80 و در شرایط سالم قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 523

به "افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی روز آدینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت طی روز آدینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید