اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است

به گزارش مجله دامپزشکی، بشار اسد گفت: روابط بین اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است یعنی اگرچه اروپا از رهبر ترکیه متنفر است اما کشورهای اروپایی نمی توانند به آنچه او می گوید، گوش ندهند.

اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش مجله دامپزشکی به نقل از ایسنا، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در گفت وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت، این تزویر و دورویی از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که از یک طرف می ترسند آنکارا آواره ها را به اروپا بفرستد و از طرف دیگر به حمایت از تروریسم در سوریه ادامه می دهند.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در ادامه گفت وگو با شبکه خبری راشاتودی گفت، روابط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و اتحادیه اروپا دو وجه دارد آنها در عین این که از او متنفرند به او احتیاج هم دارند.

اسد تاکید نمود: روابط بین اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است یعنی اگرچه اروپا از رهبری ترکیه متنفر است اما کشورهای اروپایی نمی توانند به آنچه وی می گوید، گوش ندهند. در واقع، روابط بین رجب طیب اردوغان و اتحادیه اروپا یک جهت دو طرفه است؛ آنها از او متنفر هستند اما او را هم می خواهند.

اسد اضافه کرد: نگرانی اولیه برای اروپا نباید این باشد که آوارگان سوری از ترکیه به اروپا فرستاده می شوند بلکه باید نگران این باشند که کشورهای اروپایی متحد صدها هزار افراط گراست.

او ادامه داد، چگونه اتحادیه اروپا می تواند از چند میلیون که اکثر آنها میانه رو هستند و کمی از آنها ترویست اند، بهراسد در حالی که این اتحادیه به صورت مستقیم از ده ها هزار و شاید صدها هزار تروریست در داخل سوریه حمایت می نماید و اصلا نگران این نیست که آنها به کشورهای خودشان در اروپا برگردند؟

رئیس جمهور سوریه گفت، در حالی که ممکن است بعضی از افراط گرایان در میان افرادی باشند که از سوریه فرار می نمایند، برای اروپا خطرناک تر این است که از تروریست ها در سوریه حمایت می نمایند و این بخش خطرناک تر ماجراست.

اسد توضیح داد: اکثر سوری هایی که کشور را به مقصد ترکیه ترک نموده اند این کار را به دلیل تروریسم در سوریه انجام دادند.

رئیس جمهور سوریه گفت، اروپایی ها اردوغان اسلام گرای متعصب را می شناسند و می دانند او تندروها یا تروریست ها را روانه کشورهایشان خواهد نمود.

  • اردوغان: ترکیه بعد از خروج کشورهای دیگر از سوریه عقب نشینی می نماید
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 552

به "اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسد: رابطه اروپا و ترکیه بر پایه عشق و نفرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید