استفاده از تخت بیمارستانی در منزل

به گزارش مجله وتورلد، تخت بیمارستانی علاوه بر بیمارستان ها و مراکز درمانی در منزل هم مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قرار است بقیه دوره درمان بیمار شما در منزل گذرانده گردد، حتماً جهت راحتی و ایمن او، تخت بیمارستانی برای منزل تهیه کنید. تخت های بیمارستانی نه تنها از نظر ظاهر با تخت های معمولی متفاوت هستند، بلکه دارای ویژگی های بارزی هستند که شرایط استراحت و نگهداری از بیمار در منزل را راحت می نماید. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی ها و مزایای تخت های بیمارستانی بیشتر آشنا کنیم.

استفاده از تخت بیمارستانی در منزل

برترین نوع تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی انواع مختلفی دارد که به سه دسته تک شکن، دو شکن و سه شکن تقسیم می شود؛ البته در بخش بعدی بیشتر در خصوص آن ها شرح می دهیم. از برترین نوع تخت مریض، می توان به تخت سه شکن بیمارستانی اشاره نمود. این تخت در دو مدل مکانیکی و برقی به بازار عرضه می شود که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • تخت سه شکن مکانیکی

این تخت همان طور که از اسمش معین است به صورت مکانیکی کار می نماید. برای تنظیم ارتفاع تخت با یاری یک اهرم دستی، می توان ارتفاع تخت را تنظیم کرد تا بیمار راحت تر از تخت بالا و پایین بیاید.

 • تخت سه شکن برقی

تخت برقی یکی از برترین تخت های بیمارستانی برای بیمار محسوب می شود. این تخت به صورت اتوماتیک و به وسیله ریموت کنترل قابل تنظیم است. این تخت نگهداری از بیمار را برای همراهان آسان تر می نماید.

انتخاب تعداد شکن تخت بیمارستانی

در زمان خرید تخت های بیمارستانی حتماً به تعداد شکن ها توجه کنید. شما باید با توجه به شرایط بیمار، تعداد شکن را در نظر گرفته تا بتوانید برترین تخت را برای نگهداری و راحتی او و همراهان بخرید.

 • تخت تک شکن

این تخت برای بیمارهایی مناسب است که دوره درمان کوتاه و توانایی حرکت دارند.

 • تخت دو شکن

این تخت ها قابلیت تغییر حالت در ناحیه سر و پا را دارند. تخت دو شکن برای بیمارهایی مناسب است که توانایی حرکت ندارند. استفاده از این تخت نه تنها موجب آسایش بیمار می شود، بلکه از ورم پاها جلوگیری می نماید.

 • تخت سه شکن

این نوع تخت امکان تغییر حالت در ناحیه سر، پا، کمر و زانو را دارد. تخت سه شکن برای بیمارهایی که باید مدت زمان بیشتری بستری باشند یا عمل های جراحی سنگین انجام داده اند، بسیار مناسب است.

مزایای تخت برقی نسبت به تخت معمولی

اگر می خواهید برای کاهش هزینه های بیمارستان یا راحتی بیمار او را به منزل ببرید، حتماً قبل از اینکه این تصمیم را بگیرید باید تجهیزات لازم را برای بیمار خود تهیه کنید. یکی از مهم ترین لوازمی که باید به فکر آن باشید، تخت بیمارستانی است. همان طور که قبلاً هم ذکر کریدم، تخت برقی به علت تکنولوژی به کار رفته برای بیمار مناسب تر است. از امکانات ویژه این تخت می توان به تنظیم ارتفاع، شکن های تنظیم شونده، ریل و حفاظ جانبی اشاره نمود. استفاده از این تخت، نگهداری از بیمار را برای همراهان راحت تر می نماید. استفاده از این نوع تخت بیمارستانی بسیار راحت است و با یک ریموت کنترل می توان حالت های مختلفی را اعمال کرد. تخت های برقی با اینکه قیمت گران تری نسبت به تخت های معمولی دارند، به علت امکانات ویژه یکی از گزینه های عالی برای نگهداری بیمار در منزل محسوب می شود.

مزایای استفاده از تخت بیمارستانی در منزل

 • یکی از ویژگی های خوب تخت های بیمارستانی این است که ابعاد بزرگ تری نسبت به تخت معمولی دارد و به همین علت بیمار احساس امنیت بیشتری می نماید.
 • یکی از مزیت های خوب تخت های بیمارستانی این است که با هندل دستی یا ریموت به راحتی در حالت های مختلفی تنظیم می شود. این ویژگی باعث می شود که همراهان و پرستار بیمار بتوانند به راحتی بیمار را جابه جا کند.
 • ریل های جانبی یکی دیگر از ویژگی های تخت بیمارستانی است. ریل ها از افتادن ناگهانی بیمار جلوگیری می نماید و ایمنی بیشتری نسبت به تخت های معمولی دارد.
 • چرخ های تعبیه شده در تخت های بیمارستانی جابه جایی بیمار را از اتاقی به اتاق دیگر راحت تر می نماید. هم چنین این چرخ ها دارای ترمز هستند که برای جلوگیری از تکان های اضافه، می توانید آن ها را قفل کنید.
 • یکی از ویژگی های تخت های بیمارستانی این است که قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. اگر بیمار شما از ویلچر یا واکر استفاده می نماید، با تنظیم ارتفاع تخت می توانید راحت تر او را سوار ویلچر کنید.
 • یکی از ویژگی های برتر تخت های بیمارستانی نسبت به تخت های قدیمی این است که علاوه بر قابلیت شستشو، امکان شستشوی بیمار روی تخت نیز وجود دارد. شما می توانید بیمار خود را به راحتی بدون اینکه او را به حمام ببرید، روی تخت بشویید.

نکات مهم در زمان خرید تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی انواع مختلفی دارد که هرکدام دارای امکانات ویژه ای هستند. اگر قصد خرید تخت بیمارستانی برای منزل را دارید، باید قبل از آن لیستی از امکانات مورداحتیاج را تهیه نموده تا بتوانید برترین نمونه را با توجه به شرایط بیمارتان بخرید. از نکات مهم در زمان خرید تخت های بیمارستانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • یکی از نکات مهم در زمان خرید، ارتفاع تخت است. پیشنهاد می کنیم تختی را انتخاب کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد. اگر بیمار شما از واکر یا ویلچر استفاده می نماید، این قابلیت بسیار کارایی دارد. توجه داشته باشید تخت هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع، می توانند ارتفاع را از 40 تا 80 سانتی متر تغییر دهند. اما ارتفاع تخت های بیمارستانی معمولی، هشتاد سانت است. بعلاوه اگر بیمار شما ضروری است در طول روز چندین بار از تخت پایین بیاید، داشتن قابلیت تنظیم ارتفاع بسیار مهم است.
 • حتماً در زمان خرید تخت بیمار، شرایط او را در نظر بگیرید. اگر بیمار شما هوشیاری بالایی ندارد و ممکن است در اثر جابه جایی از تخت روی زمین سقوط کند، علاوه بر ریل جانبی، تهیه تخت با ارتفاع 25 تا 30 سانت انتخاب بهتری است. اگر بیمار شما احتیاج دارد که در طول روز در زاویه های مختلفی قرار بگیرد، تهیه تخت با تعداد شکن مناسب را پیشنهاد می کنیم.
 • در زمان خرید تخت بیمارستانی حتماً به کیفیت مواد به کار رفته نیز توجه کنید. مطمئناً قصد شما از خرید تخت های بیمارستانی، امنیت و آرامش بیمار است. خرید تخت های بی کیفیت نه تنها برای نگهداری از بیمار مناسب نیست، بلکه ممکن است به او آسیب های جدی وارد کند. به هیچ عنوان در پی تخت بیمارستانی ارزان قیمت نباشید. هرچقدر مواد به کار رفته در فراوری تخت بیمار بی کیفیت تر باشد، قیمت پایین تری دارد. پس با خرید تخت های باکیفیت و درجه یک، امنیت و آسایش بیمار خود را تضمین کنید.

آیا استفاده از تخت بیمارستانی تأثیری در کاهش هزینه های بیمار دارد؟

بیمارها با شرایط مختلف در بیمارستان بستری می شوند. مطمئناً کاهش زمان بستری شدن بیمارها به افزایش ظرفیت پذیرش بیمارستان یاری می نماید، هم چنین موجب کاهش هزینه های بیمار می شود. اگر قصد دارید بیمار خود را به منزل ببرید، حتماً باید شرایط و وسایل مورد احتیاج برای نگهداری از او را تهیه کنید. با اینکه قیمت تخت های بیمارستانی نسبت به تخت های معمولی گران تر است، ولی نسبت به هزینه های بالای بیمارستان، مبلغ مقرون به صرفه است. حتماً در زمان خرید به استاندارد بودن تخت مریض توجه کنید تا بیمار شما در شرایط ایمن در منزل نگهداری شود.

تخت های بیمارستانی انواع مختلفی دارند و شما باید با توجه به شرایط بیمار، برترین تخت را تهیه کنید . از آنجا که نمونه های با کیفیت پایین تر که در کارگاه های غیر مجاز فراوری می شوند هم در بازار وجود دارد، جهت خرید تخت بیمار حتماً به فروشگاه ها و مراکز فروش معتبر مراجعه کنید تا از کیفیت و استاندارد بودن تخت خیال تان راحت باشد. صنایع پزشکی صحرایی به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فراوری و فروش انواع تخت های بیمارستانی استاندارد و باکیفیت فعالیت می نماید.

جهت خرید باکیفیت ترین و مرغوب ترین تخت های بیمارستانی به آدرس اینترنتی https://www.sahraeimed.com مراجعه کنید. برای جلب رضایت مشتریان عزیز تمام محصولات این مجموعه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. جهت مشاوره برای خرید برترین تخت بیمارستانی با توجه به شرایط بیمار و استعلام قیمت می توانید با این مجموعه مشورت کنید.

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2089

به "استفاده از تخت بیمارستانی در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از تخت بیمارستانی در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید