اردکانیان: تصفیه خانه ششم تهران فردا افتتاح می گردد

به گزارش مجله دامپزشکی، وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح می گردد، گفت: با استفاده از این تصفیه خانه آب سد امیرکبیر در اختیار مردم غرب و جنوب غرب تهران قرار می گیرد.

اردکانیان: تصفیه خانه ششم تهران فردا افتتاح می گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رضا اردکانیان وزیر نیرو پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه دولت و در جمع خبرنگاران در رابطه با شرایط سد های کشور و آب شرب تهران، گفت: بیش از یک میلیارد متر مکعب در سال مصرف آب شرب و بهداشت شهر عظیم تهران است. سد ها و چاه ها عامل اصلی میزان آبی که می توانیم در اختیار مردم قرار دهیم، نیستند بلکه ظرفیت تصفیه خانه های موجود این امکان را فراهم می نماید.

وی ادامه داد: هفت تصفیه خانه عظیم در تهران را در برنامه داشته و داریم و تصفیه خانه هفتم در جنوب تهران با حضور رئیس جمهور افتتاح شد. تصفیه خانه ششم در گوشه شمال غرب تهران واقع است و در حین ساخت آن، محدودیت اقتصادی مقداری زمان ساخت را طولانی کرد.

اردکانیان گفت: خوشبختانه در سه سال اخیر تحولات خوبی رخ داد و با سازوکار هایی توانستیم منابع اقتصادی خوبی را برای این طرح تدارک بدهیم. فردا فاز اول این تصفیه خانه افتتاح می گردد که ظرفیت آن 7هزار و 500 لیتر در ثانیه است.

وزیر نیرو تاکید نمود: اتفاق عظیمی که رخ می دهد این است که می توانیم مناطقی از تهران را (غرب و جنوب غرب) مانند منطقه 21،22،25 از آب با کیفیت از سد امیرکبیر در اختیارشان بگذاریم که با تونلی حدود 30 کیلومتر به این تصفیه خانه می رسد و به همین میزان هم چاه ها را مسدود می کنیم، چاه هایی که مسدود شدن آن کمک عظیمی به کاهش فرونشست زمین در مناطق جنوبی تهران می نماید.

وی ادامه داد: محل این تصفیه خانه در جایی است که عملا می توانیم تعدادی از ایستگاه های پمپاژ خود را تعطیل کنیم. ناچار بودیم برای اینکه آب را به مناطق شمال غرب تهران برسانیم از تصفیه خانه هایی که در مرکز هستند آب را با انرژی برق پمپ کنیم، این تصفیه خانه در جایی قرار گرفته است که دیگر نیازی به پمپاژ ندارد و به صورت ثقلی می توان آب را رساند و در مصرف برق هم صرفه جویی می گردد.

اردکانیان اضافه نمود: امیدواریم مردم کماکان با دقتی که در مصرف منابع محدود آب شرب به ویژه در تهران دارند، ما را کمک نمایند تا هم این ماه ها و هم تابستان پیش رو مسئله ای پیش نیاید. نقطه روشن این طرح این است که آب با کیفیت بهتر و گواراتر در اختیار جمعیتی بیش از یک میلیون نفر تهرانی قرار بگیرد.

وزیر نیرو در خاتمه گفت: مجموع طرح هایی که فردا افتتاح می گردد بالغ بر سه هزار و 340میلیاردتومان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1323

به "اردکانیان: تصفیه خانه ششم تهران فردا افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردکانیان: تصفیه خانه ششم تهران فردا افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید