چین سفیر آلمان را احضار کرد

به گزارش مجله دامپزشکی، چین در واکنش به دیدار وزیر خارجه آلمان با یک فعال جنبش اعتراضی هنک کنگی، سفیر برلین در پکن را احضار کرد.

چین سفیر آلمان را احضار کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله دامپزشکی، سفیر چین در برلین گفت، سفیر آلمان در پکن به وزارت خارجه چین احضار شده تا ناخشنودی عمیق دولت این کشور به خاطر ملاقات هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان با جوشوا وونگ، از رهبران جنبش اعتراضی هنگ کنگ به او ابلاغ گردد.

جوشوا وونگ که مدتی بازداشت بوده پس از آزادی و سفر به آلمان، شامگاه دوشنبه، نهم سپتامبر در مراسمی در برلین با وزیر خارجه و شماری از نمایندگان مجلس فدرال آلمان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، سفیر چین در برلین با اعلام خبر احضار همتای خود در پکن، دیدار هایکو ماس و جوشوا وونگ را رویدادی خواند که به گفته او، بر روابط دوجانبه دو کشور تأثیری منفی خواهد گذاشت.

دولت چین بارها از دولت آلمان خواسته بود به این فعال جنبش اعتراضی در هنگ کنگ اجازه سفر به این کشور را ندهد.

جوشوا وونگ روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی از دولت آلمان خواست خشونت پلیس علیه معترضان و سوء استفاده از قدرت در هنگ کنگ را محکوم کند.

او همچنین از دولت آلمان خواسته است که از ادامه صادرات تجهیزاتی که مورد استفاده پلیس هنگ کنگ قرار می گیرد، خودداری کند. جوشوا وونگ نسبت به تبدیل شدن هنگ کنگ به یک حکومت پلیسی هشدار داد.

چین ملاقات هایکو ماس با فعال جنبش اعتراضی هنک کنگ را نشانه بی احترامی برلین به چین توصیف نموده بود.

وزیر خارجه آلمان در مراسمی که در ساختمان مجلس فدرال برگزار گردید، پس از گفت وگو با جوشوا وونگ همراه او مقابل دوربین مجله دامپزشکی نهاده شد.

سفیر چین در برلین اظهار کرد، پکن مدارک زیادی در اختیار دارد که دخالت کشورهای خارجی در ناآرامی های هنگ کنگ را اثبات می نماید.

وزارت خارجه آلمان در واکنش به انتقادهای چین از دیدار هایکو ماس با فعال مشهور جنبش اعتراضی هنگ کنگ، تاکید نموده که ملاقات سیاستمداران آلمانی و فعالان جنبش مدنی امری کاملا طبیعی است. هایکو ماس نیز تصریح نموده که دولت آلمان همیشه به دفاع از آزادی بیان خواهد پرداخت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 341

به "چین سفیر آلمان را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین سفیر آلمان را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید