پنج راه چاره غیرخوراکی طلایی برای کاهش وزن

به گزارش مجله وتورلد، خبرنگاران : مطالعه ای نشان داد که نوشیدن نیم لیتر آب (حدود 17 ساعت) قبل از غذا، به افراد دارای رژیم های غذایی خاص کمک می کند کالری کمتری مصرف کرده و 44درصد وزن کم کنند، در مقایسه با کسانی که آب نمی نوشیدند.

پنج راه چاره غیرخوراکی طلایی برای کاهش وزن

به گزارش به نقل از خبرآنلاین، اغلب توصیه می شود افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، همه راه ها را امتحان نکنند چرا که ممکن است هیچ پایه و اساس علمی پشت آنها نباشد. در سال های اخیر، دانشمندان به راهکارهای زیادی دست یافته اند که به نظر می رسد مثمر ثمر باشند.

در این مطلب پنج نکته مؤثر ذکر شده که مبتنی بر تحقیقات هستند و به شما در راستای کاهش وزن درست کمک می کنند.

1- آب بنوشید به خصوص پیش از صرف غذا

ادعا می شود که نوشیدن آب می تواند به کاهش وزن کمک کند؛ نوشیدن آب می تواند متابولیسم را 24 تا 30درصد در طی 1 تا 1.5 ساعت تقویت کند و به شما کمک می کند تا چندین کالری دیگر بسوزانید.

مطالعه ای نشان داد که نوشیدن نیم لیتر آب (حدود 17 ساعت) قبل از غذا، به افراد دارای رژیم های غذایی خاص کمک می کند کالری کمتری مصرف کرده و 44درصد وزن کم کنند، در مقایسه با کسانی که آب نمی نوشیدند.

2- فیبر بیشتری بخورید

فیبر اغلب برای کاهش وزن توصیه می شود. اگرچه یافته ها مختلف است، اما برخی مطالعات نشان می دهد که فیبر می تواند سیری را افزایش دهد و به شما کمک کند تا وزن خود را در طولانی مدت کنترل کنید.

3- سبزیجات و میوه بیشتری بخورید

سبزیجات و میوه ها خواص مختلفی دارند که همین ویژگی، آنها را برای کاهش وزن مؤثر می سازد. میوه و سبزیجات حاوی کالری کم اما فیبر زیادی هستند. محتوای بالای آب آنها چگالی انرژی کمی به آنها می دهد و آنها را بسیار سیرکننده می کند. مطالعات نشان می دهد که افرادی که از سبزیجات و میوه ها استفاده می کنند، وزن کمتری دارند. این غذاها همچنین بسیار مقوی هستند، بنابراین خوردن آنها برای سلامتی نیز مهم است.

4- خوب بخوابید

خواب، شاید برای شما از چندان اهمیتی برخوردار نباشد اما این مورد نیز به اندازه ورزش و تغذیه سالم مهم است.

مطالعات نشان می دهد که خواب کم یکی از مهمترین عوامل چاقی است، زیرا با 89درصد افزایش خطر چاقی در بچه ها و 55درصد در بزرگسالان ارتباط دارد.

5- رژیم نگیرید، در عوض غذای سالم بخورید

یکی از بزرگترین مسائل رژیم ها این است که به ندرت ممکن است در طولانی مدت جواب دهند.

به جای رژیم دریافت، هدف خود را برای تبدیل شدن به یک فرد سالم، شاد و متناسب تنظیم کنید. به جای محروم کردن بدن، روی تغذیه بدن متمرکز شوید. کاهش وزن باید به طور طبیعی دنبال شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1640

به "پنج راه چاره غیرخوراکی طلایی برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج راه چاره غیرخوراکی طلایی برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید