ویلچری که با حرکات صورت کار می نماید

به گزارش مجله دامپزشکی، برزیلی ها با یاری اینتل ویلچری ساخته اند که با هوش مصنوعی کارکرده و اجازه می دهد معلولان با حرکات و حالات مختلف صورت آن را کنترل و مدیریت نمایند.

ویلچری که با حرکات صورت کار می نماید

به گزارش مجله دامپزشکی، استارتاپ Hoobox Robotics کیت ویلچری موسوم به Wheelie 7 را ابداع نموده که با 10 حرکت تعریف شده صورت ازجمله بالا بردن ابرو تا چسباندن زبان مدیریت می گردد.

فناوری جدید که با یاری اینتل توسعه یافته ابتدا حرکات کاربر معلول را یاد گرفته و سپس در عرض 7 دقیقه روی اپلیکیشن ثبت شده و به وسیله رابط نرم افزاری به صورت اپلیکیشن قابلیت نصب پیدا می نماید. کاربر با یاری یک متخصصِ مراقب می تواند حرکات جایگاه را با حرکات خود سازگار کند و به وسیله نرم افزار تشخیص چهره، سنسورها، فناوری رباتیک و دوربین اینتل موسوم به Intel 3D RealSense Depth کار می نماید.

درواقع ویلی نقشه سه بعدی صورت را گرفته و با الگوریتم هوش مصنوعی دیتا را به صورت برزمانی/ real time به ویلچر منتقل می نماید. سیستم مذکور هم در روشنایی و هم در تاریکی کار می نماید و با 95 درصد از ویلچرهای موجود در بازار کار می نماید.

ویلی روی 60 معلول در آمریکا روی افراد مبتلابه quadriplegia، اسکلروز جانبی آمیوتروپیک یا معلولیت های ناشی از سن آزمایش شده است. طبق آمار 280 هزار آمریکایی با آسیب نخاعی زندگی می نمایند که هرسال 17700 نفر بدان افزوده می گردد.

دکتر پائولو پین هیرو موسس استارتاپ Hoobox گفت: بدون یاری های اینتل این پروژه امکان پذیر نبود و ما سعی می کنیم به مردم معلول و بیمار یاری کنیم تا خودمختاری خود را به دست بیاورند.

5656

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 105

به "ویلچری که با حرکات صورت کار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلچری که با حرکات صورت کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید