وزارت خارجه آلمان: سیاست ترامپ در قبال ایران غیرقانونی است

به گزارش مجله دامپزشکی، معاون وزارت امور خارجه آلمان با غیرقانونی دانستن سیاست ترامپ در قبال ایران تاکید نمود که ما شرکت های آلمانی را برای انجام مبادلات تجاری با تهران تشویق می کنیم.

وزارت خارجه آلمان: سیاست ترامپ در قبال ایران غیرقانونی است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دامپزشکی به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، حزب سبز آلمان اخیرا در واکنش به تشدید مناقشات اتمی بین ایران و آمریکا از هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان خواسته است که هر چه سریع تر به تهران سفر کند.

امید نوری پور، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون سبزها در مجلس آلمان ضمن هشدار درباره افزایش خطر جنگ در منطقه از هایکو ماس خواسته است که با سفر به تهران در این مناقشات میانجی گری کند.

ایران به اروپا یک مهلت 60 روزه برای عمل به تعهدات خود در برجام به خصوص در زمینه مبادات نفتی و درزمینه بانکی داده و تهدید نموده که در غیر این صورت از توافق هسته ای خارج می گردد.

نوری پور در این باره گفته است که دولت آلمان باید بالاخره در برابر واشنگتن کلمات واضح و آشکاری را ایراد کند و آلمان باید با صدای بلند تر صحبت کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا حدود یک سال است که کوشش می نماید توافق هسته ای را نابود کند گفت: بالاخره هایکو ماس باید به این مسئله اشاره کند. وی توضیح داد که آلمان باید جمهوری اسلامی ایران را برای پایبندی به توافق هسته ای تشویق کند. در مقابل آلمان می تواند به این کشور یاری های انسان محبت آمیز ارائه دهد.

نیلز آنن، معاون وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به این درخواست حزب سبز آلمان چنین راهکاری را بی فایده دانسته و تاکید نمود که هیچ کس نباید نگران عدم گفتگو باشد. ما در تماس های فشرده و دائمی با طرف ایرانی هستیم و دیدارهایی در سطوح عالی رتبه وجود دارد و مذاکرات تلفنی انجام می گردد.

معاون وزیر امور خارجه آلمان اولتیماتوم 60 روزه ایران به اتحادیه اروپا را رد نموده و درباره سخنوری های خشن و جنگ طلبانه از بخش هایی از قدرت اجرایی آمریکا ابراز نگرانی نموده و گفت: همچنین سیاست ترامپ در این راستا غیر قانونی است چرا که مصوبات سازمان ملل را نادیده می گیرد. البته نباید ایران دچار این سوء تفاهم گردد که ما دراین وضعیت می توانیم رفتارهای غیر قانونی ایران را بپذیریم.

وی با تاکید بر اینکه دولت آلمان می خواهد در هر صورت به توافق بین المللی هسته ای با ایران پایبند باشد در عین حال این این را ساده ندانست که شرکت های آلمانی را به این کار واداشت تا بر خلاف منافع آمریکا و تحریم های این کشور علیه ایران همچنان به مناسبات تجاری با ایران روی آورند.

وی توضیح داد که ما شرکت های آلمانی را تشویق می کنیم که تجارت های قانونی با ایران را پیش ببرند، اما این کار دشواری است. این به این دلیل است که هیچ شرکت اروپایی نمی خواهد خود را در معرض این خطر قرار دهد که در مناسبات با تهران دسترسی به بازار آمریکا را از دست بدهد. هیچ جای تعجبی ندارد که کشورهای اروپایی تا به حال در کوشش های خود برای دور زدن تحریم های آمریکا در قالب یک مکانیسم اقتصادی ویژه کم تر موفقیتی داشته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 205

به "وزارت خارجه آلمان: سیاست ترامپ در قبال ایران غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آلمان: سیاست ترامپ در قبال ایران غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید