واکنش ترامپ به کشف داروی کرونا: اولین واکسن کرونا را من می زنم

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس جمهور آمریکا گفت اگر مردم بخواهند، آماده است تا اولین یا آخرین نفری باشد که واکسن کرونا را می زند.

واکنش ترامپ به کشف داروی کرونا: اولین واکسن کرونا را من می زنم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت اگر مردم بخواهند، آماده است تا اولین یا آخرین نفری باشد که واکسن کرونا را می زند. این در هر صورت برای او باخت به حساب می آید؛ چرا که اگر اولین کسی باشد که واکسن کرونا می زند، مردم فکر می نمایند او از همان ابتدا هم خودخواه بوده و اگر آخرین نفر باشد، مردم فکر می نمایند او به تأثیر این واکسن باور ندارد. وی گفت: اگر اولین نفر باشم که واکسن کرونا می زند، مردم می گویند او عجب خودخواه است. بعضی دیگر هم خواهند گفت: این کار شجاعانه ای است. اگر مردم از من بخواهند و فکر نمایند این کار درستی است، قطعاً به عنوان اولین یا آخرین نفر واکسن خواهم زد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: تمایل بسیاری دارد تا در جریان درمان های تحول یافته بیماری کووید 19 قرار بگیرد. وی اعلام کرد: تقریباً ترجیح می دهم اولین نفری که تحت این درمان قرار می گیرم، خودم باشم. شما به بیمارستان می روید، مردم را بهتر می کنید. اما ما با همین داروی رمدسیویر و چیزهای دیگر، شرایط خوبی داریم. استروئیدها عالی به نظر می رسند و پلاسما هم واقعاً خوب به نظر می رسد.

واکسن آزمایشی که توسط شرکت های داروییفایزر و بیو ان تک توسعه داده شده، باید مورد تأیید اداره غذا و داروی آمریکا هم قرار بگیرد. این دو شرکت، اکنون در مراحل ابتدایی آزمایش انسانی هستند و اگر پیروز شوند، تا کریسمس 100 میلیون واکسن فراوری خواهند کرد. بعد از دریافت 100 میلیون واکسن، دولت آمریکا به فایزر و بیو ان تک، مبلغ 1.95 میلیارد دلار پرداخت خواهد نمود.

آمریکا قادر خواهد بود تا 500 میلیون واکسن دیگر نیز در سال 2021 دریافت کند. آمریکا در صدر کشورهای آسیب دیده از ویروس کووید 19 باقی مانده و بر اساس داده های دانشگاه جانز هاپکینز، تا امروز، بیش از 3.9 میلیون مورد مبتلا به ویروس کرونا و 143 هزار و 147 مرگ ناشی از آن را به ثبت رسانده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1168

به "واکنش ترامپ به کشف داروی کرونا: اولین واکسن کرونا را من می زنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به کشف داروی کرونا: اولین واکسن کرونا را من می زنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید