هشدار چین به آمریکا: فوری به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید

به گزارش مجله دامپزشکی به نقل از رویترز، هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی اعلام نمود که آمریکا باید با رعایت قوانین و مقررات بین المللی، به صورت فوری از دخالت در امور هنگ کنگ و امور داخلی چین خودداری کند.

هشدار چین به آمریکا: فوری به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنان خود در جمع مجله دامپزشکی، با هشدار نسبت به اظهارات مداخله جویانه مقامات آمریکایی اظهار داشت که بار دیگر از آمریکا سؤال می کنم که با چه هدفی در امور داخلی چین دخالت می نماید؟ آمریکایی ها با استفاده از امور هنگ کنگ به دنبال چه اهدافی هستند؟

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، هنگ کنگ بخشی از سرزمین چین و مسائل آن امور داخلی چین به شمار می رود.

علاوه بر آمریکا، پیش از این وزارت خارجه چین از انگلیس نیز خواسته بود تا در امور داخلی هنگ کنگ دخالت نکند، چون به گفتi پکن انگلستان نه حق مالکیت، نه حق مدیریت و نه حق نظارت بر هنگ گنگ را ندارد و این منطقه سال هاست تحت حاکمیت یکپارچه چین است.

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام نموده که کشورش هرگز به کشورهای خارجی اجازه دخالت در امور هنگ کنگ را نخواهد داد، چون هنگ کنگ منطقه استعماری متعلق به غرب نیست و یک منطقه اداری ویژه جمهوری خلق چین است.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین شروع شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواهان خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 275

به "هشدار چین به آمریکا: فوری به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین به آمریکا: فوری به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید