هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران: رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو هرگونه نقل و انتقال مالکیت خودروهای صفر کیلومتر عرضه شده در طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به صورت وکالتی ممنوع است.

هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایپا، رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله هشدار داد و گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو هرگونه نقل و انتقال مالکیت خودروهای صفر کیلومتر عرضه شده در طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به صورت وکالتی ممنوع است و تبعات حقوقی برای خریدار و فروشنده خواهد داشت.

محمدهاشم سمتی ادامه داد: سند مالکیت خودروهای عرضه شده در این طرح های فروش، به مدت یکسال در رهن و نزد خودروساز باقی می ماند و معامله این خودروها از سوی دولت و نهادهای ذی ربط به رسمیت شناخته نخواهد شد.

وی با بیان اینکه گاهی مشاهده شده که بعضی مشتریان به صورت غیررسمی خودروهای مذکور را معامله می نمایند، اضافه کرد: ورود به معامله های غیررسمی فاقد روش های معتبر برای اثبات است و در صورت بروز اختلاف یا احیاناً فوت یکی از طرفین معامله، فرآیند انتقال قطعی سند بسیار زمان بر و مستلزم صرف هزینه های قابل توجه در محاکم دادگستری خواهد بود.

وی اظهار کرد: سایپا محصولات عرضه شده در طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله را فقط به شخص خریدار تحویل خواهد داد و با هدف کاهش نقش واسطه ها در بازار خودرو، از پذیرش هر نوع وکالت نامه خودداری خواهد نمود.

سمتی با یادآوری اینکه انتقال حقوق ناشی از قرارداد پیش فروش در سامانه های فروش سایپا و هیچ مرجع دیگری قابل ثبت نیست و این کار، سوء استفاده افراد سودجو و فروش یک خودرو به چند نفر را تشدید می نماید، اضافه کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از ورود واسطه های بازار به خرید و فروش حواله های خودرو، ورود به این معاملات با خطرپذیری بالایی همراه است و از هموطنان می خواهیم برای جلوگیری از مسائل عدیده، از هر گونه معامله قرارداد پیش خرید، تحت عنوان خرید حواله خودرو خودداری نمایند.

رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا در انتها گفت: با توجه به ممنوعیت معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح های اخیر خودروسازان و با هدف صیانت از حقوق مشتریان و جلوگیری از تکرار التهاب در بازار خودرو، علیه اشخاص، سایت ها و صفحات مجازی تبلیغ نماینده آگهی فروش حواله خودرو اقدام حقوقی خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1116

به "هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید