نماینده مجلس: باید حلواسازان را به خارج اعزام کرد

به گزارش مجله وتورلد، محمدرضا دشتی اردکانی، نماینده اردکان در مجلس و رئیس فراکسیون گردشگری در خانه ملت در نشست با جمعی از مسئولان شهرستان اردکان در استان یزد گفته است که باید حلواسازانی را به خارج از کشور اعزام کرد تا در کشور های دنیا حلوا ارده بسازند و عرضه نمایند تا برند گردشگری اردکان تقویت گردد.

نماینده مجلس: باید حلواسازان را به خارج اعزام کرد

به گزارش جماران؛ همشهری نوشت: محمدرضا دشتی اردکانی، نماینده اردکان در مجلس و رئیس فراکسیون گردشگری در خانه ملت در نشست با جمعی از مسئولان شهرستان اردکان در استان یزد سخنانی گفته است که در نوع خود بدیع و جالب است.

او گفته است که باید حلواسازانی را به خارج از کشور اعزام کرد تا در کشور های جهان حلوا ارده بسازند و عرضه نمایند تا برند گردشگری اردکان تقویت گردد.

براساس همین اظهارات است که حالا رئیس فراکسیون گردشگری مجلس در ستون چهره روز این صفحه نشسته است. محمدرضا دشتی اردکانی البته این اظهارات را با نگاه به برندسازی محصولات کنجدی اردکان مطرح نموده و گفته است که باید درخصوص برندسازی محصولات کنجدی اقدام کنیم.

نماینده اردکان در مجلس بعلاوه بر لزوم برگزاری جشنواره محصولات کنجدی در این شهرستان تأکید نموده و گفته است که محصولات کنجدی از دستاورد های مردم اردکان است.

ایسنا با انتشار مشروح این جلسه بعلاوه به نقل از رئیس فراکسیون گردشگری مجلس نوشته است که ظرفیت غنی اردکان در فراوری محصولات کنجدی باید به مردم ایران و جهان معرفی گردد. او با اشاره به ضعف در برندسازی در ایران گفته است، امروزه کباب ترکی کشور ترکیه در جهان شهره است و هزاران شعبه از آن در کشور های مختلف وجود دارد، پس جایگاه کباب ما کجاست؟ این نماینده مجلس از نبود اتحاد در معرفی داشته ها گلایه نموده و خطاب به مسئولان شهر اردکان خاطرنشان کرد که اردکان قطب محصولات کنجدی است و باید پهنه آن را ایجاد و پیوست های فرهنگی مانند احداث موزه برای آن مورد حمایت قرار بگیرد. رئیس فراکسیون گردشگری مجلس در خاتمه سخنانش تأکید نموده است که اهتمام خود را به کار گرفته ایم تا محصولات کنجدی اردکان را به عنوان ظرفیتی پولساز و مالی خصوصا در حوزه گردشگری مطرح کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2121

به "نماینده مجلس: باید حلواسازان را به خارج اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: باید حلواسازان را به خارج اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید