مورینیو شماره تماس کدامیک از رقبایش در لیگ برتر را ذخیره نکرده است؟

به گزارش مجله وتورلد، ژوزه مورینیو اعتراف کرد که به جز یک نفر، شماره تماس سایر مربیانی که در لیگ برتر انگلیس به عنوان رقیب مقابل شان قرار گرفته را در گوشی همراه خود ذخیره نموده است.

مورینیو شماره تماس کدامیک از رقبایش در لیگ برتر را ذخیره نکرده است؟

به گزارش خبرنگاران، با بیکار شدن ژوزه مورینیو که 11 روز پیش از تاتنهام اخراج شد، حالا به جای نشست های خبری هفتگی قبل از بازی ها می توان هر روز انتظار اظهارنظری جدید را از او داشت به خصوص که او به تازگی به چند رسانه هم قرارداد همکاری بسته تا به عنوان ستون نویس و کارشناس برای آنها یادداشت و تحلیل بنویسد.

آقای خاص در یکی از اولین مطالب خود پس از اخراج از تاتنهام که در نشریه تایمز لندن چاپ شده، بیشتر درباره خودش صحبت نموده است.

او درباره عملکرد خود به عنوان مربی طی چند سال اخیر نوشته است: مردم فکر می نمایند که من انسان متواضعی نیستم و خیلی خودم را تحویل می گیرم. من مربی ای هستم که در تمام جهان بیشترین خبر درباره اش نوشته می گردد. نگاهی که به من وجود دارد نسبت به دیگران متفاوت است.

مورینیو درباره قدم بعدی که میخواهد در عرصه مربیگری بردارد هم گفت: من در حال حاضر دارم زندگی عادی ام را انجام می دهم. احساس سرزندگی و آرامش می کنم. منتظر زمانی برای بازگشت به فوتبال می مانم. شاید فصل آینده برای بازگشتم کمی زود باشد. من نه تنها منتظر پیشنهاد یک تیم مناسب خواهم ماند، بلکه جایی که می خواهم بروم هم باید فرهنگی ایده آل داشته باشد.

مربی پرتغالی پیشین چلسی و رئال مادرید، درباره اینکه چه شد که تصمیم گرفت در اوقات فراغتش رو به روزنامه نگاری و کارشناسی بیاورد هم گفت: من از تحلیل فوتبال در رسانه های ارتباط جمعی لذت می برم، چون احساس می کنم که اینگونه می توانم تأثیرگذار ظاهر شوم اما من دنبال جذب مخاطب نیستم، چون این کار من نیست. دیگران شاید احتیاج داشته باشند که در مسیری معین قدم بردارند یا افراط نمایند و رویکرد تهاجمی نسبت به سایرین بگیرند تا برای خودشان اسم و رسمی بسازند. من به دو دلیل این کار را انتخاب نموده ام. اول به خاطر علاقه شخصی خودم و اینکه الان بیکارو در تعطیلات هستم و ذائقه مردم را هم می شناسم. دوم هم این است که می خواهم کاری برای خدمت به فوتبال نموده باشم و نظرم را درباره چیزی که می بینم، بدون هیچ گونه تعصب و جانبداری بگویم.

یکی از دو بازی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای آقای خاص اهمیت خاص دارد. این بازی مصاف دو تیم چلسی و رئال مادرید است که مورینیو با هردوی آنها قهرمان لیگ شده است. مورینیو درباره اینکه ترجیح می دهد کدام یک از این دو تیم (تیم هایی که بازی رفت شان در مادرید یک - یک مساوی شد) راهی فینال شوند، تأکید کرد: من برای هر تمام باشگاه هایی که در گذشته برای آنها کار نموده ام اهمیت قائل هستم. اگر یکی از تیم های سابقم در میدان حضور داشته باشد، خب طبیعتاً هوادار آن خواهم بود، چون هنوز به اعضا و طرفداران آن تیم تعلق خاطر دارم. اگر رئال مادرید مقابل تیمی بازی کند که برای من اهمیت نداشته باشد، خب هوادار رئال مادرید خواهم بود اما اگر مانند سال جاری رئال برابر چلسی قرار بگیرد چه؟ من هوادار دوستانم خواهم بود. بنابراین ترجیح می دهم تیمی برنده گردد که اعضا و مدیرانش همان کسانی باشند که زمان حضور من در آن تیم بودند، تیمی که همان رئیس را داشته باشد و همان مالک. اگر روزی مجبور شوم که به ایتالیا بروم تا راهنمایی یکی از رقبای اینتر را برعهده بگیرم برای قبول این کار تردید به خودم راه نخواهم داد. من با رویکردی حرفه ای به این کار نگاه می کنم و نسبت به این رویکردم هم حس خوبی دارم.

مورینیو تا کنون در انگلیس، ایتالیا و اسپانیا مربیگری نموده است اما چرا او تا کنون برای مربیگری در فرانسه یا آلمان وسوسه نشده است. او دلیلش را اینگونه شرح می دهد: لیگ انگلیس برای فوتبال رقابتی بسیار خاص است. من اول از همه جذب این لیگ شدم. بعد از آن هم خواستم که در لیگ های ایتالیا و اسپانیا هم حضور داشته باشم. می توانستم به آلمان و فرانسه هم بروم اما در این دو کشور می دانید یا به باشگاه A (بایرن مونیخ) می روید یا به باشگاه B (پاری سن ژرمن) و می دانید که سرنوشت تان در آنجا خیلی معین است. از نظر من لیگ انگلیس در بالاترین سطح است. آنجا فشار کاری زیاد است و این همان چیزی است که من می خواهم. من دوست ندارم به کشوری بروم که فشاری وجود نداشته باشد.

مورینیو در ادامه اعتراف کرد که با کدامیک از رقبایش در لیگ برتر انگلیس ارتباط دارد و حاضر است ارتباط داشته باشد.او با بیان اینکه گهگاه به وسیله پیغام کوتاه با سرالکس فرگوسن سرمربی پیشین منچستریونایتد در ارتباط است، گفت: من شماره های کلوپ، گواردیولا و آرتتا را دارم اما ونگر نه، البته داشتن شماره این افراد هم به آن معنا نیست که هر روز به آنها زنگ می زنم.

در نهایت سرمربی سابق تاتنهام راجع به این موضوع که اگر الان سرمربی تیمی گردد، ترجیح می دهد کدام بازیکن را بخرد، بیان کرد: من هری کین را انتخاب می کنم. شیوه ای که او بازی می نماید، حرکاتی که انجام می دهد و ... را می پسندم. آخرین باری که یک مهاجم مانند کین داشتم؟ بنزما. چون دروگبا هم اینگونه نبود. ابراهیموویچ هم نبود، همینطور لوکاکو.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1667

به "مورینیو شماره تماس کدامیک از رقبایش در لیگ برتر را ذخیره نکرده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورینیو شماره تماس کدامیک از رقبایش در لیگ برتر را ذخیره نکرده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید