سرقت از خانه مرد مسن با داروی بیهوشی

به گزارش مجله دامپزشکی، دو دزد منزل با جلب اعتماد شاکی و رفت و آمد به خانه این مرد در نهایت او را بی هوش و اموالش را سرقت کردند.

سرقت از خانه مرد مسن با داروی بیهوشی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش شرق، ششم مردادماه پرونده ای با موضوع سرقت به عنف منزل با شکایت مردی 70 ساله در کلانتری 127 نارمک تشکیل و با دستور مقام قضائی پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی در گام اول برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی دعوت شد. او ماجرای سرقت را این طور توضیح داد: حدود یک ماه قبل با جوانی حدودا 28 ساله به نام اسماعیل در پارک محل آشنا شدم و چندین مرتبه او را دیدار و اعتمادی نسبت به او پیدا کردم.

پس از مدتی با توجه به اینکه محل سکونتم ساختمان ویلایی و قدیمی است و به بازسازی و باغبانی احتیاج داشت، موضوع را با اسماعیل در میان گذاشتم و او نیز گفت در کار های ساختمانی و تعمیرات مهارت دارد و با قیمت مناسب تعمیرات ساختمان را انجام می دهد. اسماعیل همان روز همراه من برای بازدید و برآورد هزینه و مصالح مورد احتیاج به منزلم آمد و پس از بازدید قرار شد از روز بعد برای تهیه مصالح و تعمیر مراجعه کند.

شاکی در ادامه گفت: روز بعد اسماعیل به منزلم آمد و در چند روز کار را تمام کرد و من نیز با او تسویه حساب کردم. این ماجرا باعث آغاز رفت و آمد اسماعیل به منزلم شد و چند مرتبه برای باغبانی مراجعه کرد و در نهایت چهارم مرداد ماه اسماعیل به همراه فرد دیگری به نام امیر که می گفت یکی از بستگانش است، به خانه ام آمد.

پس از انجام کار های باغبانی به داخل منزل رفتم، اما امیر اجازه نداد از آن ها پذیرایی کنم و گفت سن شما از ما بیشتر است و من خودم این کار را انجام می دهم. او به آشپز خانه رفت و از من درباره نوع نوشیدنی سؤال کرد که گفتم خیلی تشنه هستم و شربت می خواهم. اسماعیل در یک سینی دو لیوان چای برای خودشان آورد و برای من نیز شربت آورد که با هم خوردیم و پس از چند دقیقه من در سرم احساس سنگینی کردم و دیگر هیچ چیز متوجه نشدم.

شاکی در ادامه اظهاراتش اضافه کرد: فرزندم که هر روز چند مرتبه با من تماس می گیرد و جویای احوالاتم می گردد، آن روز به من چند مرتبه زنگ زده بود و من پاسخ نداده بودم که سریع به منزلم مراجعه کرد و مرا بی هوش دید. او با اورژانس تماس گرفت و با مداوای انجام شده و از بین رفتن آثار داروی بیهوشی به هوش آمدم و فهمیدم چه اتفاقی برایم افتاده است. در آنالیز منزلم متوجه شدم اسماعیل و امیر پس از بی هوش کردنم، اموالی از قبیل ساعت، طلاجات و کارت عابربانکم در مجموع به ارزش حدود 620 میلیون ریال راسرقت نموده و از محل متواری شده اند.

کارآگاهان بعد از ثبت اظهارات شاکی با حضور در محل سرقت پیروز شدند ردی از اسماعیل به دست بیاورند و با کشف سرنخ های موجود آدرس مخفیگاه متهم در خیابان شهید مدنی شناسایی شد و این فرد با هماهنگی قضائی و در عملیاتی پلیسی دستگیر و برای تحقیقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شد.

اسماعیل در بازپرسی ها ضمن قبول جرمش گفت: به مواد مخدر اعتیاد دارم و برای به دست آوردن هزینه های زندگی و خرید شیشه نقشه این سرقت را کشیدم و، چون می دانستم به تن هایی از عهده این سرقت برنمی آیم، با همکاری امیر آن را اجرائی کردم و پس از ارتکاب جرم بخشی از اموال را فروختیم و بخش دیگر نزد امیر است.

با اعتراف صریح اسماعیل کارآگاهان در گام بعدی دستگیری امیر را در دستور کار قرار دادند و با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه متهم را در محدوده کلانتری 106 نامجو شناسایی کردند. در زمان دستگیری متهم از او یک عدد اسپری گاز اشک آور، یک قبضه چاقو، یک عدد شوکر و حدود چهار گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف شد و پس از انتقال متهم به پایگاه چهارم آگاهی

در مواجهه با اسماعیل و معین شدن موضوع سرقت، امیر لب به سخن گگردد و گفت استعمال مواد مخدر و مشکل اقتصادی علت و انگیزه سرقت بوده و از نموده خود پشیمان است.

سرهنگ کارآگاه مسعود برجی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با تأیید این خبر گفت: با اعتراف صریح اسماعیل و امیر به جرمشان و قبول جبران خسارت شاکی هر دو متهم پس از صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1205

به "سرقت از خانه مرد مسن با داروی بیهوشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت از خانه مرد مسن با داروی بیهوشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید