رصد عملکرد قلب با اسپیکر هوشمند

به گزارش مجله وتورلد، محققان سامانه ای را بر پایه هوش مصنوعی ابداع کرده اند که می تواند عملکرد قلب انسان را با استفاده از اسپیکرهای هوشمند اندازه گیری کند.

رصد عملکرد قلب با اسپیکر هوشمند

به گزارش روزنامه دیلی میل، از اسپیکرهای اکو شرکت آمازون و سایر اسپیکرهای هوشمند مانند گوگل هوم می توان برای نظارت بر ریتم قلب یک فرد استفاده کرد.

این محققان دستگاهی مجهز به هوش مصنوعی ابداع کردند که با استفاده از ابزارهای مشابه موجود در اسپیکرهای هوشمند، ضربان های قلب منظم و نامنظم را کنترل می کند.

نمونه اولیه این دستگاه که در آزمایشگاه ساخته شده است می تواند در آینده در اسپیکرها نیز گنجانده گردد. معین شده است که این دستگاه تقریباً به اندازه دستگاه های پزشکی در بیمارستان ها مناسب است.

این دستگاه زمانی که فرد در فاصله یک تا دو فوتی (30.48 سانتی متری تا 60.96 سانتی متری) از اسپیکر هوشمند قرار می گیرد، شروع به جستجوی ضربان قلب وی می کند. سپس این سیستم یک صدای پیوسته نامفهوم پخش می کند که از فرد بازتاب می گردد و به بلندگوها باز می گردد.

این سیستم بر اساس نحوه تغییر صدای بازگشتی کار می کند و می تواند حرکات از جمله بالا و پایین آمدن قفسه سینه هنگام تنفس را مجزا کند.

محققان می گویند این اولین بار است که پزشکان می توانند بدون تماس فیزیکی ضربان قلب منظم و نامنظم را کنترل کنند.

آریتمی قلبی یا ریتم و تپش نامنظم قلب زمانی اتفاق می افتد که ضربان الکتریکی قلب به درستی کار نکرده و تپش قلب را تنظیم نکند. آریتمی قلب ضربان نامنظم قلب است. در این حالت قلب ممکن است خیلی سریع، خیلی کند یا نامنظم کار کند. آریتمی قلبی زمانی رخ می دهد که سیگنال های الکتریکی قلب که ضربان قلب را تنظیم می کنند به درستی کار نمی کنند. به عنوان مثال، برخی افراد مبتلا به نارسایی قلب ممکن است تپش قلب و ضربان نامنظم داشته باشند. یکی از علل آریتمی قلبی نارسایی قلب است.

بسیاری از آریتمی های قلب بی ضرر هستند. با این حال، اگر ضربان قلب به طور خاص غیر طبیعی و همراه با بیماری های قلبی باشد، ممکن است خطر جدی برای سلامتی فرد ایجاد کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1566

به "رصد عملکرد قلب با اسپیکر هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد عملکرد قلب با اسپیکر هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید