خبرنگاران خانه موسیقی دشمن ما نیست

به گزارش مجله دامپزشکی، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران در نشست رسانه ای خود با اصحاب رسانه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام گرفته با اشاره به همکاری های مشترک با خانه موسیقی و تفاهم نامه های اجرا شده گفت: خانه موسیقی دشمن ما نیست.

خبرنگاران خانه موسیقی دشمن ما نیست

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

نشست رسانه ای اعضای انجمن صنفی هنرمندان موسیقی صبح امروز سه شنبه (14 مرداد) در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید.

ابتدای این نشست، علی مغازه ای سخنگوی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در ابتدای این برنامه ضمن تبریک روز خبرنگار به ارائه گزارشی از فرایند فعالیت های این نهاد صنفی پرداخت و گفت: این نشست به منظور دیداری با اهالی رسانه وتبیین شرایط انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران بوده، که بیش از 20 سال است در کشور فعالیت می نماید.

ارتباط مستقیم با سازمان جهانی کار (ILO)

وی اضافه نمود: می توان گفت که این مجموعه یکی از باسابقه ترین نهادهای صنفی حوزه موسیقی است که به لحاظ ساختاری توانسته حوزه های صنفی را پوشش بدهد. این مجموعه قبل از نهاد خانه موسیقی تشکیل شد و دارای یک ویژگی مهم است. این انجمن به طور مستقیم با سازمان جهانی کار (ILO) در ارتباط است و آنچه انجام می پذیرد مبتنی بر شرایطی است که کاملاً وابسته به اجرای فعالیت های صنفی زیر نظر وزارت کار است و این نکته ای است که باید به آن توجه داشت.

پیگیری تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای اعضا

مغازه ای در ادامه این نشست رسانه ای گفت: پذیرش سهم سرانه بیمه توسط صندوق اعتباری هنر که برای اولین بار توسط انجمن صنفی هنرمندان موسیقی مطرح شد، نامه به سازمان صدا و سیما برای حمایت از جامعه موسیقی، پیگیری ماجرای معافیت مالیاتی هنرمندان که در روزهای پایانی سال 98 در رسانه ها پیگیری شد، مذاکره با مدیرعامل صندوق اعتباری هنر برای انجام امور تسهیلاتی ویژه هنرمندان موسیقی از جمله کارهایی است که طی ماه های گذشته ما در انجمن صنفی هنرمندان موسیقی انجام داده ایم.

درخواست حمایت از دولت برای پرداخت حق بیمه هنرمندان

وی اضافه نمود: در این سال ها هنرمندانی بوده اند که حتی توان پرداخت حق بیمه خود را نداشته اند. این موضوع در بین هنرمندان موسیقی نواحی ما هم وجود دارد که من دیده ام در بسیاری از مواقع حتی توان پرداخت این حق بیمه ها را نداشته اند از این جهت حمایت یک نهاد دولتی و حتی شهرداری تهران می تواند شرایط بهتری را برای ما در این دو حوزه ای که به آن اشاره کردم داشته باشد.

این پژوهشگر موسیقی درباره موضوع حق عضویت مجموعه های صنفی توضیح داد: امروز شما عزیزان را دعوت نموده ایم تا بعضی درددل های خودمان را نیز مطرح کنیم. یکی از این دغدغه ها بحث اجاره مکانی برای فعالیت های انجمن است که متاسفانه در سال های اخیر فقط و فقط به صورت شخصی انجام شده است. موضوعی که به نظر می آید می تواند با حمایت بعضی مجموعه های دولتی در شرایطی قرار گیرد که بتواند انجمن صنفی هنرمندان موسیقی را صاحب مکانی کند. ماجرای پرداخت سرانه بیمه توسط بعضی هنرمندان نیز نکته دیگری است که دوست داریم دولت در این زمینه به ما یاری کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: چندی پیش موضوعی مطرح شد که خانه های مرتبط با فعالیت های فرهنگی هنری کشور تبدیل به انجمن صنفی شوند. این موضوع در حالی است که ذیل موارد قانونی این موضوع مطرح شده که وقتی در حوزه ای تخصصی انجمن صنفی از قبل مشغول به فعالیت باشد، مجموعه دیگری نمی تواند به عنوان انجمن صنفی کارهای خود را ادامه دهد. بنابراین من از همه افرادی که دغدغه صنفی دارند می خواهم اگر خواستار ادامه فعالیت صنفی و حمایت های لازم در این زمینه هستند به انجمن صنفی هنرمندان موسیقی بیایند و در اینجا عضو شوند. چه بسا وقتی در این شرایط ورود پیدا کردند بعدها به عنوان عضو هیات مدیره نیز فعالیت نمایند.

عضویت در فدراسیون بین المللی هنرمندان موسیقی

اطیابی مدیرعامل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی هم در این نشست خبری ضمن ارائه شرحاتی درباره پیشینه تشکیل انجمن صنفی هنرمندان ایران در سال 77 به ارائه گزارشی درباره فعالیت های انجام گرفته در این مجموعه طی بیست سال گذشته پرداخت و شرح داد: ما در فدراسیون بین المللی هنرمندان موسیقی هستیم که در تمام کشورها فقط یک مجموعه صنفی می تواند زیر مجموعه این نهاد باشد. این فدراسیون دارای امتیازات بین المللی است که فکر می کنم در آینده نزدیک می توانیم شاهد ثمرات و فعالیت های مربوط به آن در کشورمان باشیم. این در حالی است که ما در حوزه بیمه هایی نظیر تامین اجتماعی نیز کارهای زیادی انجام داده ایم که در ماه های گذشته به صورت مبسوط به آن پرداخته شده است.

در روزهای کرونایی از هنرمندان حق عضویت دریافت نشد

وی با اشاره عدم دریافت حق عضویت اعضا در روزهای کرونایی گفت: این افتخار ماست که ما تا به امروز به هیچ عنوان یاری دولتی دریافت نکردیم و این باعث افتخار ماست که از جمعیت 4700 نفری اعضای انجمن حدود نیمی از افراد بیمه تامین اجتماعی شدند. این در حالی است که ما در حوزه بیمه تکمیلی نیز کارهای مهمی انجام داده ایم که به طور حتم جزو افتخارات ما محسوب می گردد که توانسته ایم در حد توان به هنرمندان عضو این انجمن یاریی بکنیم.

مدیرعامل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام کرد: ما اصلاً دوست نداریم شرایطی فراهم گردد که ما از دوستان پول بگیریم، آنچه مد نظر ماست بحث یاری هایی از جمله اختصاص مکان برای انجمن و حتی اختصاص سالن های موسیقی خالی از تماشاگر است که می تواند در اختیار انجمن صنفی قرار گیرد تا بتوانیم به وسیله آن مسائل صنفی و اجرایی اهالی موسیقی را پیگیری کنیم.

وی افزوذ: به طور حتم ما در کوششیم که فعالیت های انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران گسترده گردد. گرچه در این مورد یک سری دست اندازی هایی شد اما ما در کوششیم تا به وسیله مروجان انجمن صنفی موسیقی کارهایی را برای هنرمندان فعال شهرستان ها انجام دهیم.

وی با تاکید برافزایش همکاری انجمن صنفی هنرمندان موسیقی با سایر مجموعه های مرتبط با موسیقی اظهار کرد: ما در زمینه همکاری با مجموعه های دیگر حوزه موسیقی برنامه های مشترکی داریم که در پی آن چندی پیش با مدیریت انجمن موسیقی ایران نیز جلساتی را برگزار کردیم که بتوانیم در حوزه های مختلف شاهد حمایت های بیشتری از هنرمندان موسیقی باشیم. من امیدوارم این تفاهم نامه های حمایتی که در راستای حمایت از هنرمندان صورت می گیرد بتواند به زودی شکل اجرایی داشته باشد تا ما بتوانیم با حمایت این نهادها شرایط مطلوب تری را فراهم کنیم.

وی اضافه نمود: خانه موسیقی دشمن ما نیست حتی مدیرعامل خانه موسیقی عضو انجمن صنفی هنرمندان موسیقی هستند. ما حتی در این زمینه تفاهم نامه هایی را باهم انجام دادیم که نشان دهنده دوستی ما با خانه موسیقی بوده و هست.

در کنار خانه موسیقی خرابه ها را آباد خواهیم کرد

وی ادامه داد: ما حتی در این زمینه تفاهم نامه هایی را باهم انجام دادیم که نشان دهنده دوستی ما با خانه موسیقی بوده و هست. ما به هیچ وجه نهادی در مقابل خانه موسیقی نیستیم. آنچه می توانم در این زمینه به شما بگویم این است که ما آمده ایم تا خرابه ای را که از قبل وجود داشت به شرایطی تبدیل کنیم که اول بتواند عظیم گردد و بعد بتواند حرف های زیادی برای گفتن در موسیقی داشته باشد. شما مطمئن باشید امروز ما در شرایطی هستیم که با چندین هزار عضو می توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

مدیرعامل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در بخش پایانی صحبت های خود گفت: ما قطعاً در حوزه های مختلف موسیقی پیگیری های زیادی انجام داده ایم اما چون این پیگیری ها به نتیجه ای نرسیده هنوز نمی توانیم به طور کامل درباره آن صحبت کنیم. شما مطمئن باشید در این روزهای کرونایی آنچه در انجمن صنفی هنرمندان موسیقی انجام گرفته پیگیری مسائل صنفی هنرمندان این عرصه است. حتی اگر هم نتیجه ای نداشته باشد. آن را هم خدمت شما اعلام می کنیم. فقط می توانم بگویم ما فعلاً امیدواریم و قطعاً باید در این شرایط شما همراه ما باشید.

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران از نهادهای غیردولتی و صنفی حوزه موسیقی که طبق اعلام مدیریت آن از سال 77 تاسیس شده، با گواهینامه ثبتی از وزارت کار و امور اجتماعی (1377)، تایید شده سازمان بین المللی کار ILO در ژن و(1376)، دارای گواهینامه عضویت در فدراسیون بین المللی موسیقیدانان FIM به مرکزیت پاریس (1387) است. اهداف انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران طبق اساسنامه تایید شده وزارت کار، حمایت از حقوق مدنی، خواسته های صنفی و قانونی هنرمندان عضو است.

اعطای کارت شناسایی معتبر بین المللی به هنرمندان موسیقی، معرفی به صندوق اعتباری هنرمندان، بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، تسهیلات خانه کارگر با معرفی نامه این دفتر، کوشش برای قراردادهای کاری اعضا، پشتیبانی های صنفی جهت عقد قراردادهای کاری شان در دفتر انجمن، رایزنی های بین المللی جهت پیشرفت و پیشبرد اهداف هنری صنف، جلب پشتیبانی مراجع و سازمان های دولتی و ملی به وسیله نشست ها مذاکرات متعدد از جمله فعالیت هایی که هیات مدیره انجمن برای رفاه حال اعضا انجام داده است.

سازندگان ادوات موسیقی، مدرّسین، نوازندگان، آهنگسازان، ترانه سرایان این زمینه و خوانندگان، نورپردازان، تهیه نمایندگان موسیقایی و مجله دامپزشکی بخش موسیقی صرفاً مشمولین حِرف و مشاغل آزاد موسیقی در حوزه فعالیت انجمن صنفی با ارائه مدارک معتبر به تشخیص کمیته فنی، شورای شعر و شورای عالی موسیقی انجمن صنفی افراد واجد شرایطی هستند که می توانند به عضویت این انجمن درآیند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1145

به "خبرنگاران خانه موسیقی دشمن ما نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانه موسیقی دشمن ما نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید