تاکتیک جالب استقلال و پرسپولیس؛ خرید خارجی از داخل!

به گزارش مجله وتورلد، قانون منع استخدام بازیکنان و مربیان خارجی، برداشته شده، اما پرسپولیس و استقلال بخاطر بدهی های سنگین اقتصادی به طلبکاران گذشته هنوز امکان جذب بازیکن خارجی ندارند. هر دو تیم، کوشش می نمایند مجوز خرید بازیکنان خارجی را از فدراسیون فوتبال بگیرند. نکته، اما مهم، بازیکنانی است که آن ها زیر نظر گرفته اند. گزینه هایی که نشان می دهد هر دو تیم، از خرید های ناموفق گذشته درس عبرت گرفته اند.

تاکتیک جالب استقلال و پرسپولیس؛ خرید خارجی از داخل!

استقلال، با لوسیانو پریرا به توافق رسیده و باید رضایتنامه او را از فولاد بگیرد. پرسپولیس هم قصد خرید کیروش استنلی را دارد. کی روش و پریرا، آقای گل های مشترک لیگ هجدهم بودند. داستان استقلال و شیمبا، فعلا جدی تر از پرسپولیس و کیروش استنلی است. هر دو مهاجم در دو فصل اخیر و به خصوص فصل گذشته، افت نموده اند. به خصوص کیروش که فصل پیش بیشتر بازی ها را روی نیمکت نشست و فقط یک گل زد. با این حال، خصوصیات آن ها همان چیزی است که مجیدی و گل محمدی لازم دارند. شیمبا با قدرت تمام کنندگی بالا، می تواند جای دیاباته را بگیرد و کیروش، مهاجم بلند قامت و سرزنی است که پس از جدایی مغانلو، رجحان هوایی پرسپولیس را حفظ می نماید. هر دو هم احتمالا مسئله ای با پرداخت ریالی به جای دلار، نخواهند داشت.

بدهی های سنگین به خارجی های نه چندان پیروز، باعث شده این فصل هر دو تیم به جای خرید بازیکنان از دیگر کشورها، سراغ خارجی های امتحان پس داده در لیگ برتر بروند. شیمبا، از لیگ دوازدهم تا امروز در لیگ برتر ایران بازی می نماید و کیروش، از لیگ هفدهم به ایران آمده است. قیمت آن ها هم به خصوص در سن و سال فعلی شان، به صرفه تر است و فشار اقتصادی کمتری روی باشگاه ایجاد می نماید. پرسپولیس و استقلال، فعلا قصد ندارند صاحب پرونده تازه ای در فیفا بشوند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1812

به "تاکتیک جالب استقلال و پرسپولیس؛ خرید خارجی از داخل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکتیک جالب استقلال و پرسپولیس؛ خرید خارجی از داخل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید