این اپلیکیشن می تواند عفونت گوش را بشنود

به گزارش مجله دامپزشکی، پژوهشگران مشغول توسعه اپلیکیشنی هستند که می تواند عفونت گوش را تشخیص بدهد. به گزارش NPR، این اپلیکیشن با استفاده از میکروفون و اسپیکر گوشی و یک کاغذ به شکل قیف، می تواند این کار را انجام دهد. نحوه عملکرد آن هم بدین ترتیب است که ابتدا امواج صوتی روانه گوش می گردد و سپس بازتاب آن به وسیله میکروفون دریافت می گردد و در نهایت الگوریتم های موردنظر می توانند تشخیص بدهند که آیا در پشت پرده گوش مایع جمع شده یا نه؛ زیرا این موضوع، یکی از مهم ترین نشانه های مربوط به وجود عفونت گوش محسوب می گردد.

این اپلیکیشن می تواند عفونت گوش را بشنود

تیمی از پژوهشگران نتیجه تحقیقات خود را روز گذشته منتشر نموده اند. در این آنالیز، گوش 50 کودک مورد استفاده قرار گرفته و این اپلیکیشن هم در 85 درصد موارد وجود عفونت گوش را به درستی تشخیص داده است و چنین آماری مشابه نتایج استفاده از ابزارهای موجود در کلینیک ها است. گفتنی است که این اپلیکیشن هنوز در مرحله توسعه واقع شده است و برای عرضه باید بتواند تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) را دریافت کند.

محققان امیدوارند که با انتشار این اپلیکیشن، والدین بتوانند با بهره گیری از موبایل خود وجود عفونت گوش را تشخیص بدهند ولی تعدادی از متخصصان متذکر شده اند که لزوما وجود مایع پشت پرده گوش نشان دهنده عفونت نیست. در همین زمینه می توانیم به نگرانی های مربوط به عدم دقت قابلیت ثبت نوار قلب توسط اپل واچ اشاره کنیم که اخیرا تحقیقات دانشگاه استنفورد نشان داده که این ساعت هوشمند در این زمینه حرف زیادی برای گفتن دارد. روی هم رفته روز به روز کاربرد اپلیکیشن ها در زمینه سلامتی افزایش می یابد که بسیاری از آن ها مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته اند.

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 211

به "این اپلیکیشن می تواند عفونت گوش را بشنود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این اپلیکیشن می تواند عفونت گوش را بشنود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید