آمریکا کنسولگری های خود را در روسیه تعطیل می نماید

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، وزارت خارجه آمریکا در نامه ای خطاب به کنگره، از تصمیم برای تعطیلی کنسولگری های خود در روسیه اطلاع داد.

آمریکا کنسولگری های خود را در روسیه تعطیل می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در حال حاضر، آمریکا فقط دو کنسولگری در روسیه دارد که ساختمان مستقر در ولادی وستوک به طور دائمی و ساختمان مستقر در یکاترین برگ به طور موقت تعطیل خواهند شد.

ادعا می گردد که این اقدام با توجه به تصمیم سال 2017 مسکو مبنی بر کاهش شمار دیپلمات های آمریکایی مستقر در روسیه، اتخاذ شده است.

به این ترتیب، سفارت آمریکا در مسکو تنها مرکز دیپلماتیک دولت واشنگتن در داخل خاک روسیه تلقی خواهد شد و بالطبع ارائه خدمات ویزا برای طرفین آمریکایی و روسی مشکل تر از سابق خواهد شد.

زمان دقیق تعطیلی دو کنسولگری اعلام نشده اما پیشتر کنسولگری آمریکا در سن پترزبورگ نیز به دلیل جنگ دیپلماتیک روسیه و غرب که منشاء آن مسمومیت سرگئی اسکریپال جاسوس روسی-انگلیسی است، تعطیل شده بود.

تصمیم وزارت خارجه آمریکا برای تعطیلی دو کنسولگری دیگر، سه روز قبل از علنی شدن حمله هکری به وزارت خانه های آمریکا، به کنگره ابلاغ شده است.

دولت واشنگتن مدعی است روسیه پشت این حملات سایبری است- ادعایی که از جانب دولت مسکو رد می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1425

به "آمریکا کنسولگری های خود را در روسیه تعطیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا کنسولگری های خود را در روسیه تعطیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید