کناره گیری مدیر عامل دیزنی از هیئت مدیره اپل به دلیل ورود اپل به حوزه استریم ویدیو

به گزارش مجله دامپزشکی، باب ایگر، مدیر عامل دیزنی، به دلیل تصمیم اپل برای راه اندازی سرویس استریم ویدیو اختصاصی خود، از حضور در هیئت مدیره اپل انصراف داد.

کناره گیری مدیر عامل دیزنی از هیئت مدیره اپل به دلیل ورود اپل به حوزه استریم ویدیو

استعفای ایگر از جایگاه خود در هیئت مدیره اپل، روز جمعه به طور عمومی توسط کمیسون امنیت و بازرگانی آمریکا منتشر شد. این استعفا نامه در روز سه شنبه نوشته شد، یعنی هم زمان با رویداد اختصاصی اپل برای معرفی محصولات و سرویس های جدید که در جریان آن از معرفی سرویس جدید استریم خود، اپل تی وی پلاس، رونمایی کرد.

مدیر عامل کمپانی دیزنی از سال 2011 در هیئت مدیره اپل حضور داشت. اما از زمانی که اپل تصمیم گرفت به دلیل کساد بازار سخت افزاری اش، به سمت درآمد زایی از طریق جایگزین هایی مانند سرویس استریم ویدیو یا سرویس های خبری اشتراکی روی آورد، شرایط برای حضور ایگر در هیئت مدیر این شرکت سخت شد. حضور او در هیئت مدیره اپل به این دلیل با مشکل روبرو شده است که دیزنی که تحت رهبری ایگر است، در ماه آوریل از سرویس استریم ویدیو خود با نام دیزنی پلاس رونمایی کرد و حالا کوپرتینویی ها با اپل تی وی پلاس خود یک رقیب جدید برای دیزنی و سرویس دیزنی پلاس محسوب می شوند.

نیویورک تایمز در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که باب ایگر از مدتی قبل به مجله دامپزشکی اعلام کرده بود زمانی که هیئت مدیره بحث درباره سرویس استریم اپل را آغاز کرده است، او تصمیم گرفته از سمتش به عنوان عضوی از هیئت مدیره این شرکت کناره گیری کند. اما ایگر می گوید به این دلیل که تا کنون کسب و کار اپل عمدتا بر سخت افزار متمرکز بوده است، او مجبور نبود از حضور در هیئت مدیره استعفا دهد. طبق آن چه در رویداد اخیر اپل اعلام شد، اپل تی وی پلاس در روز اول نوامبر کار خود را آغاز خواهد کرد و هزینه اشتراک ماهانه آن 5 دلار خواهد بود.

ایگر در بیانیه ای که در نشریه تایمز منتشر شد گفت:

اپل نیز در بیانیه ای که توسط تایمز منتشر کرد، در پاسخ به جدایی ایگر از هیئت مدیره این شرکت گفته است:

اما ایگر اولین مدیر رده بالایی نیست که به خاطر تضاد فعالیت های اپل با شرکت تحت رهبری اش از عضویت در هیئت مدیره اپل استعفا می دهد. اریک اشمیت، مدیر عامل پیشین گوگل نیز در دوران مدیریت استیو جابز در اپل، به همراه او در هیئت مدیره این شرکت حضور داشت. اما با توجه به این که کسب و کار دو شرکت به سمت رقابت گرایش پیدا کرد -به ویژه با رقابت شدیدی که بین اندروید و iOS به وجود آمد- اشمیت اعلام کرد که اوضاع به شدت عجیب شده است و در نهایت تصمیم گرفت تا استعفا دهد.

منبع: Business Insider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 451

به "کناره گیری مدیر عامل دیزنی از هیئت مدیره اپل به دلیل ورود اپل به حوزه استریم ویدیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کناره گیری مدیر عامل دیزنی از هیئت مدیره اپل به دلیل ورود اپل به حوزه استریم ویدیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید