چطور آلبالو خشک درست کنیم؟

به گزارش مجله وتورلد، از آلبالوهای رسمی این فصل غافل نشوید و با درست کردن آلبالو خشک چند ماه آینده را از این میوه لذت ببرید.

چطور آلبالو خشک درست کنیم؟

روش اول:

آلبالوها را می شوییم، بعد از خشک کردن روی سینی فر می ریزیم و درجه حرارت فر را روی کم ترین اندازه قرار می دهیم. بعد از حدود یک ساعت وقتی کامل آلبالوها چروکیده و کم آب شدند در فر را کمی باز می گذاریم که هوا جریان پیدا کند و بهتر خشک شوند. در این زمان مرتب چک می کنیم و گاهی هم می زنیم تا یک دست خشک شوند. 2 ساعت زمان می برد تا خشک شدن آلبالوها به نتیجه دلخواه برسد. بعد از اتمام کار اجازه می دهیم خنک شوند و بعد در یخچال نگهداری می کنیم.

روش دوم:

دم آلبالوها را بگیرید و بدون شست و شو روی پارچه ای پهن کنید و به مدت 2 روز زیر نور آفتاب قرار دهید، پس از این مدت زمان باید با فشار دست به راحتی هسته آلبالوها خارج شوند بدون انکه آسیبی به بافت آلبالو برسد. پس از اینکه هسته آلبالوها را خارج کردید باید آلبالوها را با آب سرد آبکشی کنید، پس از اینکه آب اضافی آلبالوها خارج شد آنها روی سینی پهن کنید و در محیط خانه یا بیرون بگذارید تا خشک شوند.

روش سوم:

دم آلبالوها را بگیرید و سپس بشوئید، آلبالوهای شسته شده را نمک بزنید و روی پارچه ای مقابل نور آفتاب قرار دهید تا خشک گردد (بسته به اندازه نرمی یا خشکی ای که دوست دارید 1 تا سه روز در آفتاب قرار دهید). پس از اینکه آلبالوها خشک شدند مجدد آبکشی کنید و اندازهی نمک بزنید سپس 1 ساعت در نور آفتاب قرار دهید تا آماده گردد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1853

به "چطور آلبالو خشک درست کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور آلبالو خشک درست کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید