موج سوم کرونا نگران کننده تر است ، اهمیت حیاتی کنترل اوضاع در شهریور ماه

به گزارش مجله دامپزشکی، عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران می گوید مسائل بسیاری رعایت نشد و به همین دلیل سر رسیدن موج سوم اجتناب ناپذیر است.

موج سوم کرونا نگران کننده تر است ، اهمیت حیاتی کنترل اوضاع در شهریور ماه

به گزارش خبرنگاران ، محمدرضا محبوب فر در گفت و گویی با خبرنگار ما مطرح کرد: ما در مسئله مدیریت کرونا از سوی دولت شاهد بعضی از اغماض ها بودیم و اکنون به خوبی شاهد این هستیم که اغماض ها چگونه اوضاع را بدتر می نماید.

دکتر محبوب فر اضافه نمود: متاسفانه در بسیاری از موارد مسائل حیاتی مربوط به کرونا رعایت نشد و نتیجه آن هم فرا رسیدن موج سوم است. زمان دقیقی را نمی توان برای از راه رسیدن موج سوم کرونا مشخص کرد اما پیش بینی می گردد در همین ماه مجددا با کارزار پر شدن تخت بیمارستان ها روبرو شویم.

وی ادامه داد: کادر درمانی واقعا فرسوده شده است و همه اینها تقصیر کسانی است که توانایی مدیریت شرایط را ندارند.

این جامعه شناس و اپیدمیست تاکید نمود: بی تدبیری از یک سو و جهش ویروس کرونا از سوی دیگر باعث شیوع شدید ویروس کرونا در کشور شده است. باید فکری اساسی کرد تا پیش از اینکه با یک فاجعه انسانی روبرو شویم.

محبوب فر خاطر نشان کرد: قدرت انتقال ویروس کرونا بسیار بالاست. ما در موج اول با چنین شرایطی روبرو نبودیم. در موج نخست این خود مردم بودند که تمامی مسائل را رعایت می کردند اما اکنون دیگر آن اوضاع وجود ندارد به خصوص اینکه اکنون با مسائل اجتماعی مختلفی هم روبرو هستیم.

وی در انتها گفت: اهمیت کنترل اوضاع در شهریور ماه باید مورد توجه قرار بگیرد. اینکه فکر کنیم پایین آمدن آمار مرگ و میر به معنای خوب شدن اوضاع است توهمی بیش نیست. درباره این توهم بسیاری از همکاران من تاکید می نمایند.

بیشتر بخوانید: رایزنی سفیر ایران با مقامات روسیه درباره فراوری مشترک واکسن کووید 19

استروئیدها می توانند با ویروس کرونا مقابله نمایند

آخرین یافته ها درباره عمر ویروس کرونا بر روی سطوح (+جدول)

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1255

به "موج سوم کرونا نگران کننده تر است ، اهمیت حیاتی کنترل اوضاع در شهریور ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج سوم کرونا نگران کننده تر است ، اهمیت حیاتی کنترل اوضاع در شهریور ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید