فن های ساخت ایران به کمک تهویه هوای تونل های مترو می آید

به گزارش مجله وتورلد، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، فن های محوری برگشت پذیر دود دو جهته، با کوشش یک شرکت دانش بنیان فراوری شد تا تهویه هوا در تونل های مترو با این فناوری بهینه تر گردد.

فن های ساخت ایران به کمک تهویه هوای تونل های مترو می آید

مجموعه ای دانش بنیان با به کارگیری فناوری های بومی، بازار واردات محصولات کاربردی در ایستگاه های مترو را کساد نموده و با فراوری تجهیزات ایران ساخت و با تکیه به توان دانشی متخصصان داخلی به حوزه طراحی و ساخت این تجهیزات ورود نموده است.

به گفته رضا ناظریه مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، فن های محوری برگشت پذیر دود دو جهته از جمله محصولات دانش بنیان این شرکت است که با طراحی خاص و ویژه در تهویه تونل ها و ایستگاه های خطوط مترو کاربردی است. همه اجزای این تهویه ها ساخت داخل است و ساختار آن هم متناسب با مترو طراحی شده است. این تجهیزات، تهویه مناسبی برای خطوط مترو ایجاد نموده است.

این فعال فناور ادامه داد: در ایستگاه های مترو برای تهویه هوا، خنک کردن و برطرف هوای دم نموده و آلوده و تأمین هوای تازه برای مسافران در حالت اضطراری از هواسازها و هواکش ها استفاده می گردد. سیستم تهویه مکانیکی مترو شرایط محیطی در ایستگاه ها و تونل ها را در دما و رطوبت مناسب حفظ و هوای تازه و مناسب برای مسافران تأمین می نماید.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از حوزه های فعالیت ما شبکه های هوشمند کنترل تردد است. از آنجا که این فناوری در انحصار چند شرکت اروپایی بود با اراده به قطع وابستگی به صنایع بیگانه و ایجاد بازار کار مناسب برای متخصصان داخلی، توانستیم تمامی اجزای این سیستم ها را با دانش فنی خود بومی کنیم.

ناظریه ادامه داد: این سیستم متشکل از گیت های الکترومکانیکی به همراه سخت افزار و نرم افزارهای کاربردی است که براساس روش های متعددی چون کارت هوشمند غیر تماسی، اثر انگشت، چهره نگاری، کارت ملی، دوربین پلاک خوان، تگ های RFID، ریموت کنترل، شناسایی به وسیله کلمه عبور، کلید فشاری و غیره، صدور مجوز عبور و کنترل هوشمندانه را انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1477

به "فن های ساخت ایران به کمک تهویه هوای تونل های مترو می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فن های ساخت ایران به کمک تهویه هوای تونل های مترو می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید