خانه قابل حمل 15 هزار دلاری ساخته شد

به گزارش مجله دامپزشکی به نقل از نیواطلس، در سقف این خانه از یک سیستم گرمایشی خورشیدی ارزان قیمت استفاده شده است و تخت این خانه نیز با استفاده از اهرم و چرخ دنده های کار گذاشته شده بر روی دیوار قابل بالا و پایین بردن است تا در طول روز فضای بیشتری برای استفاده از منزل وجود داشته باشد.

خانه قابل حمل 15 هزار دلاری ساخته شد

خانه یادشده تنها 13 متر مربع مساحت دارد و در ساخت آن از صفحات فلزی ارزان قیمت استفاده شده است. طول این خانه در حدود 6 متر و عرض آن هم در حدود 2.6 متر است. ارتفاع این خانه در مرتفع ترین بخش به 4.12 متر و در کوتاه ترین بخش به 2.9 متر می رسد.

کل وزن این خانه 3538 کیلوگرم است و لذا بر روی تریلرهای کامیون های مختلف به راحتی قابل حمل است. زیرا حداکثر ظرفیت این تریلرها 4535 کیلوگرم است. البته بخش زیادی از این وزن مربوط به صفحات خورشیدی و باتری هاست.

از جمله مزایای این خانه می توان به فضاهایی مناسب برای استراحت و لم دادن، عایق بندی مناسب برای حفظ آرامش، نصب شبکه ای از لوله های انتقال آب گرم در سقف برای ایجاد گرما، سرویس بهداشتی و آشپزخانه با امکانات ضروری اشاره نمود. ساخت این خانه از ماه می سال 2018 شروع شده و به تازگی به خاتمه رسید. البته هنوز معین نیست آیا قرار است نمونه های بیشتری از این خانه فراوری شوند یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 579

به "خانه قابل حمل 15 هزار دلاری ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه قابل حمل 15 هزار دلاری ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید