بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟

به گزارش مجله وتورلد، آسمان خراش ها این روزها از جاذبه های مدرن و دیدنی بسیاری از شهرها به حساب می آیند.

استان متحده آمریکا و کشور چین بدون شک دو کشوری هستند که از لحاظ معماری آسمان خراش ها از بقیه پیشی گرفته اند.

بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟

امروزه تقریبا تمامی شهرهای اصلی در جهان دارای ساختمان های بلند و آسمان خراش های مشهوری هستند که برخی علاوه بر زیبایی که دارند محل مناسبی برای دیدنی شهر از فراز آسمان هستند. تعداد این آسمان خراش ها از شهری تا شهر دیگر در هر کشور فرق دارد ، اما با مرور این لیست متوجه می شویم که این شهرهای آسیایی هستند که بیشترین تعداد آسمان خراش ها را دارند. برخی از شهرهای آسیایی این لیست همانند هنگ کنگ شاید چاره ای جز ساخت آسمان خراش ندارند ، با وجود جمعیت بالا و پراکنده و فضای کم برای ساخت و ساز شاید تنها راه چاره آنها ساخت ساختمان های بلند باشد. خبرنگاران در این مطلب به معرفی 6 شهر که بیشترین تعداد آسمان خراش را دارند می پردازد.

6. توکیو - ژاپن (116 آسمان خراش)

ژاپن کشوریست که بیشتر بخاطر سرمایه گذاری به روی تکنولوژی مدرن مشهور است و نتیجه آن را به خوبی در آسمان خراش های متعدد آن می توان دید. توکیو که مرکز ژاپن است ، با وجود جمعیت زیادش، در مقابل فضای محدودی برای ساخت و ساز در اختیار دارد. یکی از اصلی ترین مسائل آن اینست که بیشتر زمین های توکیو مقاومت زیادی ندارند و مکان مناسب برای برافراشتن ساختمان ها در این شهر کمیاب است. آنها نیز راه چاره را در ساخت آسمان خراش ها یافتند ، به همین جهت است که ساختمان های امروزه این شهر تا آسمان هفتم قد کشیده اند.

5. شیکاگو - آمریکا (116 آسمان خراش)

شیکاگو در مقابل بسیاری از شهرهای مشهور آمریکا دارای آسمان خراش های بیشتری می باشد که بسیاری از آنها بلندترین ساختمان های این کشور هستند. در بین دوازده ساختمان مسکونی بلندی که در کل آمریکا یافت می شود ، هفت تای آن در شیکاگو هستند. برخی معتقدند از آنجایی که شیکاگو محل تولد بسیاری از نوآوران و معماران مشهور آمریکایی است ، به همین دلیل بیشترین ساختمان های بلند را دارد.

4. شانگهای - چین (127 آسمان خراش)

اقتصاد رو به رشد ، جمعیت پراکنده و زمین محدود برای ساخت و ساز ، معماران در شانگهای را مجبور کرده اند به آسمان نگاه کنند! بالا رفتن تعداد میلیونرهای شهر شانگهای نیز باعث شده تا سرمایه گذاری به روی امکلاک افزایش یابد ، همه این موارد با هم این شهر را به یکی از شهرهای جهان با بلندترین ساختمان ها تبدیل کرده اند. بسیاری دیگر از شهرهای آسیایی نیز در رقابت با هم هستند تا سرمایه گذاران بیشتری را به سوی خود بکشانند که ساخت آسمان خراش هایی با طراحی های مدرن و نو یکی از روش های جذب آنهاست.

3. دبی - امارات (149 آسمان خراش)

دبی نیز به شهر آسمان خراش ها معروف است ، شهری که هر بار بلندترین ها در آن ساخته می شوند. از زمانی که کشور امارات راستا خود را به سوی توسعه اقتصادی پیش گرفت بسیاری از سرمایه گزاران را به سوی خود جلب کرد تا این کشور را مرکز اقتصادی آینده خود ببینند. شهر دبی نیز دارای آسمان خراش هایی با معماری های متنوع و چشم گیر است. بیشتر سرمایه گزاران دبی تلاش خود را کردند تا این شهر را به یک مقصد گردشگری مهم در جهان تبدیل کنند که به خوبی نیز به هدفشان رسیده اند.

2. نیویورک - آمریکا (238 آسمان خراش)

برای مدتهای طولانی شهر نیویورک نماد ساخت آسمان خراش ها به شمار می رود ، از آنجایی که این شهر یکی از مشهورترین و قدرتمندترین شهرهای آمریکا جهان به شمار می رود ، دارای مراکز تجاری کلیدی و سازمان های مهم جهانی می باشد. این شهر نیز مولتی میلیونرهای زیادی دارد که آماده سرمایه گزاری هستند که اغلب املاک هدف سرمایه گذاری آنها قرار میگیرد. از آنجایی که این شهر جمعیت بالایی دارد و فضا برای آنها کم است ، ساختمان های این شهر بلند و بلندتر می شوند تا استفاده بهینه تری از فضای محدود برای ساخت و ساز شود. بسیاری از این ساختمان های بلند را هتل ها ، آپارتمان ها و ساختمان های اداری تشکیل می دهند.

1. هنگ کنگ - هنگ کنگ (310 آسمان خراش)

همانند سایر شهرهای این لیست ، هنگ کنگ نیز دارای فضای کم برای ساختمان های نو است که همین موجب شده است تا ساختمان هایی که در این شهر ساخته می شوند نیز سر به فلک بکشند که از دلایل آن می توان به جمعیت بالا و رشد سریع اقتصادی اشاره کرد. تحول در معماری مدرن که این امکان را فراهم ساخت تا چنین سازه های بلندی ساخته شوند نیز یکی از اصلی ترین فاکتورها در بالا رفتن تعداد این آسمان خراش ها به شمار می رود. امروزه ، شهر هنگ کنگ در بین شهرهایی قرار گرفته است که بالاترین تعداد آسمان خراش ها را دارند که طراحی و معماری بسیاری از آنها در جهان تک است ، همین امر موجب شده تا این شهر مقصد گردشگری بسیاری از افرادی که علاقه به دیدن معماری های متنوع هستند قرار بگیرد.

منبع: الی گشت
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2016

به "بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین آسمانخراش ها از کدام کشورها برخاسته اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید