این عکاس، عکس های بسیار نادری از صحنه حمام مورچه دریافت یک کلاغ ثبت نموده! اما چرا بعضی پرندگان حمام مورچه می گیرند!

به گزارش مجله دامپزشکی، عکاسی به نام تونی آستین، در انتهای یک پیاده روی در طبیعت بود که متوجه گروهی از کلاغ ها در نزدیکی اش شد. یکی از آنها کار عجیبی می کرد و توجه او جلب شد.

این عکاس، عکس های بسیار نادری از صحنه حمام مورچه دریافت یک کلاغ ثبت نموده! اما چرا بعضی پرندگان حمام مورچه می گیرند!

این کلاغ بال هایش را تا نموده بود، طوری که روی زمین مالیده شوند و بعد به بالای سرش می برد. عکاس در آن هنگام متوجه این رفتار عجیب کلاغ نشد.

او عکس هایی از صحنه گرفته بود و در ذهنش هم این سؤال بود. تا اینکه او عکس ها را در مانیتور عظیم خانه مرور کرد و با شگفتی دریافت که مورچه هایی تمام بدن کلاغ را پوشانیده بودند. انگار که او حمام یا دوش مورچه می خواست بگیرد!

آقای آستین نام این عمل عجیب را اصلا anting گذاشت.

اما چرا جانداران گاهی به صورت ارادی پذیرای مورچه ها یا حشرات می شوند تا روی پوست یا پرهایشان بنشینند. چرا به جاهای مملو از مورچه می فرایند و طوری بدن خود را حالت می دهند که مورچه ها روی بدنشان بفرایند.

دانشمندان تا حالا نتوانسته اند به درستی چرایی این امر را توجیه نمایند. اما تئوری هایی وجود دارد:

خلاص شدن از دست انگل ها، تیمار کردن پرها، نقشه ای برای آماده سازی حشرات برای و خوردن آنها از روی بدن، احساس لذت از راه رفتن و خزیدن مورچه ها، شاید هم تحریک پرهای نو برای رشد و بعد ریختن پرهای قدیمی.

منبع: پتاپیکسل

منبع: یک پزشک
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1737

به "این عکاس، عکس های بسیار نادری از صحنه حمام مورچه دریافت یک کلاغ ثبت نموده! اما چرا بعضی پرندگان حمام مورچه می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این عکاس، عکس های بسیار نادری از صحنه حمام مورچه دریافت یک کلاغ ثبت نموده! اما چرا بعضی پرندگان حمام مورچه می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید