الغنوشی هم دولت را دارد هم مجلس را

به گزارش مجله دامپزشکی، فارس نوشت: شورای مشورتی جنبش النهضه تونس در نشستی تصمیم گرفت راشد الغنوشی رئیس این جنبش را برای تصدی سِمت ریاست مجلس این کشور نامزد کند.

الغنوشی هم دولت را دارد هم مجلس را

شورای مشورتی جنبش النهضه تونس در نشست دیشب تصمیم گرفت راشد الغنوشی رئیس این جنبش را نامزد تصدی سِمت ریاست مجلس کرده و علاوه بر آن سِمت نخست وزیری را در دولت آینده حفظ کند.

شبکه المیادین به نقل از برخی منابع شورای مشورتی النهضه گزارش کرد که این تصمیم در حالی اتخاذ شد که هنوز نامزد نخست وزیری تعیین نیست و قرار شد فرصت بیشتری به این جنبش برای مذاکره با دیگر احزاب داده شود.

به گفته این منابع، تصمیم شورای مشورتی النهضه برای معرفی الغنوشی به عنوان نامزد تصدی سِمت ریاست مجلس با رأی 75 نفر از اعضای شورا اتخاذ شد و 18 نفر از اعضا نیز بر حفظ سِمت نخست وزیری برای جنبش النهضه در دولت آینده تأکید کردند.

حزب النهضه در انتخابات اخیر مجلس تونس با کسب 52 کرسی پیروز نخست این انتخابات شد و حزب قلب تونس با کسب 38 کرسی در ردیف دوم، التیار الدیمقراطی با کسب 22 کرسی در ردیف سوم، ائتلاف الکرامه با کسب 21 کرسی در ردیف چهارم و حزب الدستوری الحر با 17 کرسی در ردیف پنجم قرار گرفتند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 615

به "الغنوشی هم دولت را دارد هم مجلس را" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الغنوشی هم دولت را دارد هم مجلس را"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید