ادبیات تطبیقی بچه ها منتشر شد

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این کتاب که به ما می گوید چگونه ادبیات کودک از مرزهای زبانی و فرهنگی فراتر رفته است با شمارگان هزار نسخه و با قیمت 55هزار تومان در فروشگاه های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و فروشگاه اینترنتی محصولات کانون در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

ادبیات تطبیقی بچه ها منتشر شد

در معرفی کتاب ادبیات تطبیقی بچه ها عنوان شده است: ایمر اُ سالیوان، استاد دانشگاه و پژوهش گر آلمانی این کتاب را نوشته است، او به این موضوع اشاره کرده که مطالعات ادبیات کودک، بیشتر وقت ها مبتنی بر این ایده است و آن چه برای بچه ها نوشته می شود، ماهیتی فراملی و جهانی دارد و باید به صورت یک مجموعه در نظر گرفته شود.

نویسنده همچنین متوجه این نکته بوده که از وقتی کتاب ها و مجله ها، به ویژه آن ها که برای مخاطب کودک و نوجوان اند در اروپای قرن 18 با شمارگان بالا تولید شدند ادبیات کودک از مرزهای زبانی و فرهنگی فراتر رفت. از آن جا که بخش بزرگی از این تولیدات، اثرهای ترجمه شده بود، همین امر عرصه مناسبی برای پژوهش های تطبیقی فراهم آورد.

کتاب پژوهشی ادبیات تطبیقی بچه ها را که به تازگی از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شده است، مریم جلالی و محبوبه فرهنگی ترجمه کرده اند.

این کتاب شش فصل را دربر می گیرد. فصل اول تا سوم، تلاشی برای توصیف و طبقه بندی ادبیات تطبیقی کودک از نظر تاریخی و قلمروهای عملکرد آن است. فصل چهارم تا ششم، پژوهشی دقیق و ژرف از ترجمه و دریافت ادبیات کودک در اختیار می گذارد که جزء بحث های اصلی در مطالعات تطبیقی است.

از مجموعه کتاب های پژوهشی کانون سه عنوان دیگر با نام های درآمدی بر رویکردهای زیبایی شناختی به ادبیات کودک، قرون کودکی، تاریخ اجتماعی، زندگی خانوادگی و فلسفه کودکی نیز منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1388

به "ادبیات تطبیقی بچه ها منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادبیات تطبیقی بچه ها منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید