27 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است

به گزارش مجله دامپزشکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: بالغ بر 27 میلیارد تومان اعتبارات برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده که از این مبلغ تا به امروز 24 میلیارد تومان با سازمان برنامه و بودجه استان توافق شده است.

27 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش مجله دامپزشکی از زاهدان، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری صبح امروز در نشست سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری کشور در سال 96، که در استانداری برگزار گردید، گفت: بالغ بر 27 میلیارد تومان اعتبارات برای طرح های گردشگری سطح استان پیش بینی شده که از این مبلغ تا به امروز 24 میلیارد تومان با سازمان برنامه و بودجه استان توافق شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بخش عمده اعتبارات مربوط به حوزه سرمایه گذاری است و اختصاص اعتبار به حوزه های صنایع دستی و تبلیغات احتیاج به رایزنی دارد.

وی گفت: سازمان میراث فرهنگی پروژه هایی را با توجه به تقسیم استان به 3 ناحیه تمدنی در 5 محور اصلی گردشگری شامل راه های مواصلاتی روستاها و مناطق شهری هدف، جاذبه ها و مزیت های گردشگری مختلف تعریف نموده است.

مشتاق گوهری توضیح داد: سند گردشگری استان براساس اسناد بالادستی طرح ملی گردشگری کشور در سال 85 و همینطور طرح جامع گردشگری استان با توجه به ظرفیت های حوزه های مختلف تهیه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی همکار در این سند تعیین شده و پیش نویس آن جهت نظرخواهی به دستگاه های همکار ارائه خواهد شد.

وی بیان نمود: اقامتگاه های بوم گردی، بخشی در قالب اعتبارات پیشنهادی به سازمان برنامه و بودجه اعلام شده و بخشی هم در روستاهای هدف مانند تمین و قلعه نو در قالب تجمیع واحدهای مسکونی موجود و یا تجهیز و احداث سرویس های بهداشتی با صندوق کارآفرینی امید تفاهمنامه منعقد شده است.

مشتاق گوهری گفت: با هدف دسترسی آسان گردشگران به صنایع دستی در پنج شهرستان استان 5 فروشگاه در قالب مزایده یا قرارداد 5 ساله زیر نظر سازمان میراث فرهنگی به بخش خصوصی واگذار می گردد و در شهرهای زاهدان، سراوان و ایرانشهر بازارچه های صنایع دستی راه اندازی می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 757

به "27 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید