کمبود این ویتامین عامل ابتلا به نوع شدید کرونا است

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران : پزشکان آمریکایی تاکید دارند با وجود اهمیت مصرف ویتامین ها و ریزمغذی ها برای حفظ سلامت بدن، آمارها نشان می دهد که 94 درصد از افراد سالمند در این کشور دچار کمبود ویتامین D هستند.

کمبود این ویتامین عامل ابتلا به نوع شدید کرونا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، آنها می گویند: همچنین در 89 درصد از این گروه سنی سطح ویتامین E از استانداردهای توصیه شده پایین تر است و 44 درصد نیز دچار کمبود ویتامین A هستند.

براساس نتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شده است کمبود ویتامین ها در بدن حتی با خطر ابتلا به بیماری های تنفسی از جمله کووید-19 ارتباط دارد.

افزایش سطح ویتامین های A، E و D در بدن به وسیله مصرف مواد غذایی یا مکمل ها، خطر ابتلای فرد به بیماری های تنفسی و ریوی از جمله آنفلوآنزا و کووید-19 را کاهش می دهد.

نتایج آنالیز ها همچنین نشان می دهد افرادی که میزان توصیه شده از این سه ریزمغذی را دریافت نمایند کمتر محتمل است به آنفلوآنزا، سرماخوردگی، بیماری مزمن انسدادی ریه و حتی آسم دچار شوند.

همچنین نتایج تحقیقات حاکی از آن است که مصرف ویتامین D به طور خاص، عملکرد سیستم ایمنی را تقویت نموده و کمبود این ریزمغذی می تواند عاملی در ابتلای فرد به نوع شدید بیماری کووید-19 باشد.

ویتامین های A، E، D و C ریزمغذی به حساب می آیند به این مفهوم که برای ادامه حیات، بدن به دوز نسبتا پایینی از آنها احتیاج دارد.

به گزارش یونایتدپرس، سومانترا ری مدیر اجرایی مرکز جهانی تغذیه و سلامت در انگلیس که به طور مستقیم در این تحقیق مشارکت نداشت، گفت: کمبود ریزمغذی ها اغلب به عنوان یک عامل کلیدی در بروز سوء تغذیه و بیماری نادیده گرفته می گردد و نشان دهنده چالشی دیگر در همه گیری بیماری کووید-19 است.

به گفته محققان، تغذیه نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به چندین عفونت دارد اگرچه چگونگی تاثیر آنها در تقویت ایمنی بدن همچنان پیچیده است و کاملا شناخته شده نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1340

به "کمبود این ویتامین عامل ابتلا به نوع شدید کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود این ویتامین عامل ابتلا به نوع شدید کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید