کانادا از ائتلاف آمریکایی علیه داعش کنار کشید

به گزارش مجله دامپزشکی، نخست وزیر جدید کانادا که با غلبه بر استفان هارپر از حزب محافظه کار زمام قدرت را در دست گرفته میخواهد تا به ماموریت این کشور در مقابله نظامی با گروه تروریستی داعش سرانجام دهد.

کانادا از ائتلاف آمریکایی علیه داعش کنار کشید

از سفر با تور کانادا ارزان قیمت لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دامپزشکی به نقل از رویترز، جاستین ترودو نخست وزیر جدید کانادا اکنون میخواهد اقدامات زیادی را در زمینه تغییرات آب و هوایی و همچنین قانونی کردن مصرف ماریجوانا انجام دهد.

وی همچنین قول داده است تا به ماموریت جنگی کانادا علیه تروریست های داعش سرانجام دهد. ترودو روز سه شنبه در تبادل نظر با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تاکید نموده است که کانادا به ماموریت نظامی خود علیه داعش سرانجام خواهد داد ولی ماموریت های آموزشی و انساندوستانه را ادامه می دهد.

کاخ سفید پیش از این ابراز امیدواری نموده بود که دولت جدید کانادا از کوشش های ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش در سوریه و عراق حمایت نماید.

ترودو رهبر حزب لیبرال کانادا در نظر دارد تا به قول های انتخاباتی خود در زمینه کوشش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در نشست دسامبر سازمان ملل در شهر پاریس عمل کند.

وی همچنین میخواهد تا سرمایه گذاری روی زیرساخت های مالی کانادا را به منظور تسریع رشد مالی افزایش دهد.

ترودو همچنین قول داده است تا در دو سال نخست دولت جدید کانادا مصرف ماریجوانا را قانونی کند.

ترودو در سخنانی در جمع هواداران حزب لیبرال تاکید نمود: بسیاری از شما از این مساله متعجب شده اید که کانادا در 10 سال گذشته صندلی سازنده خود در عرصه بین المللی را از دست داده ولی امروز یک پیغام ساده برای شما از طرف 35 میلیون شهروند کانادایی دارم: ما برگشته ایم.

جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز تاکید نموده است که شکست هارپر در انتخابات کانادا تاثیری بر تصمیم وی در مورد تصویب یا عدم تصویب پروژه جنجالی خط لوله کی استون نخواهد داشت.

ترودو از حامیان جدی این پروژه است و قول داده است تا روابط سرد آمریکا و کانادا را بهبود بخشد.

نشریه دفاعی آی اچ اس جینز 360 نیز ضمن اشاره به پیروزی ترودو در انتخابات کانادا و قرارداد فروش جنگنده های اف 35 آمریکا به این کشور نوشت: با پیروزی حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو چشم انداز فروش جنگنده های اف 35 شرکت لاکهید مارتین به کانادا با چالش جدی روبرو خواهد شد.

ترودو پیش از این در رقابت های انتخاباتی اعلام نموده بود که اگر انتخاب گردد جنگنده اف 35 از آمریکا خریداری نخواهد کرد و ترجیح می دهد تا یک رقابت شفاف و آزاد برای نوسازی ناوگان هوایی این کشور داشته باشد.

دولت هارپر قصد داشت تا قرارداد خرید جنگنده های اف 35 آمریکا را به امضا برساند. ترودو تاکید نموده است که میخواهد ناوگان فرسوده جنگنده های اف 18 کانادا را نوسازی کند و این کار را با هواپیماهای ارزان تری نسبت به جنگنده های اف 35 انجام دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 348

به "کانادا از ائتلاف آمریکایی علیه داعش کنار کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا از ائتلاف آمریکایی علیه داعش کنار کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید