کاخ سفید: مذاکره مستقیم با ایران نداریم، اما آماده ایم

به گزارش مجله دامپزشکی، سخنگوی کاخ سفید از تشکیل کمیسیون مشترک برجام استقبال کرد و گفت پیش بینی مذاکره مستقیم بین ایران و آمریکا به وسیله این فرایند نداریم، اما برای خوشامدگویی به آن ها آماده ایم.

کاخ سفید: مذاکره مستقیم با ایران نداریم، اما آماده ایم

به گزارش ایرنا، جن ساکی روز آدینه در نشست خبری روزانه خود، افزود: ما با مصاحبه با شرکای اروپایی، چین و روسیه موافقت نموده ایم تا موضوعات دخیل برای بازگشت متقابل به اجرای تعهدات برجام مورد بحث قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما از آن استقبال می کنیم که گام ابتدایی بالقوه سازنده است، حتی اگر جهت دیپلماتیک پیش رو ممکن است طولانی باشد. همانگونه که در هنگام رسیدن به برجام اینگونه بود.

سخنگوی کاخ سفید افزود: موضوع اولیه مصاحبه هایی که اروپا تشکیل داده است، گام های ایران برای اقدامات هسته ای در تبعیت از تعهدات برجامی است که باید بردارد و گام های تخفیف تحریمی است که آمریکا باید در تبعیت از اجرای برجام انجام دهد.

ساکی اظهار کرد: ما پیش بینی نمی کنیم که مذاکره مستقیمی بین آمریکا و ایران به وسیله این فرایند انجام گردد، اما ما برای آن آمادگی داریم.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خاتمه نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام با اشاره به نشست سه شنبه آینده در وین، مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کرد و آن را غیرضروری دانست.

منبع: فرارو
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1624

به "کاخ سفید: مذاکره مستقیم با ایران نداریم، اما آماده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: مذاکره مستقیم با ایران نداریم، اما آماده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید