پاکستان کاردار هند را احضار کرد

به گزارش مجله دامپزشکی، ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه پاکستان نسبت به آنچه که اعتراض به نقض پیمان آتش بس از سوی هند و کشته شدن دو پاکستانی درپی تبادل آتش میان نیروهای دو کشور خواند، کاردار دهلی در اسلام آباد را احضار کرد.

پاکستان کاردار هند را احضار کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

وزارت امور خارجه پاکستان شنبه شب با صدور بیانیه ای اعلام نمود: سخنگو و مدیرکل جنوب آسیای این وزارتخانه در اعتراض به آتشباری نیروهای هندی به خاک پاکستان، کاردار هند را احضار کرد.

در این بیانیه آمده است: تیراندازی مرزبانان هندی به محل زندگی غیرنظامیان در امتداد خط کنترل مرزی کشمیر در خاک پاکستان منجر به کشته شدن دو پاکستانی از جمله یک نظامی و زخمی شدن 6 غیرنظامی شد.

مدیرکل جنوب آسیای وزارت امور خارجه پاکستان با ابلاغ اعتراض کتبی دولت پاکستان به دیپلمات ارشد هندی، از این کشور خواست تا به نقض مکرر پیمان آتش بس مرزی انتها دهد.

هفدهم شهریورماه سال جاری نیز درگیری های مرزی میان مرزبانان هند و پاکستان که منجر به زخمی شدن چهار غیرنظامی پاکستانی شد، کاردار هند در اسلام آباد را به وزارت امور خارجه پاکستان کشاند.

به رغم قرارداد آتش بس میان پاکستان و هند که در سال 2003 امضا شد، مرزهای دو کشور همسایه بویژه در منطقه کشمیر همیشه دستخوش درگیری و تیراندازی متقابل از سوی طرفین بوده است.

عملیات هوایی هند در خاک پاکستان در اسفندماه سال گذشته، سرنگونی دو فروند جنگنده هندی توسط پاکستان، حادثه تروریستی بهمن سال گذشته علیه نیروهای هندی در منطقه کشمیر و تصمیم اخیر دولت دهلی نو برای سلب خودمختاری منطقه جامو و کشمیر، از جمله تنش های سیاسی-نظامی اخیر میان دو کشور به شمار می رود.

کارشناسان در پاکستان می گویند: حوادث در مرزهای دوکشور و کوتاه نیامدن طرفین بر سر کشمیر، ازسرگیری گفت وگوهای صلح میان پاکستان و هند را تحت الشعاع قرار داده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 414

به "پاکستان کاردار هند را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان کاردار هند را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید