وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همسر شهید آوینی: افکار شهید آوینی می تواند ما را به سمت جلو پیش ببرد

به گزارش مجله دامپزشکی، صالحی گفت: طبیعتا همه افکار شهید آوینی برای حال و آینده کافی نیست، اما بخشی از همین افکار می تواند همچنان اثرگذار باشد و ما را به سمت جلو پیش ببرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همسر شهید آوینی: افکار شهید آوینی می تواند ما را به سمت جلو پیش ببرد

به گزارش ، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز به دیدار مریم امینی (همسر شهید سید مرتضی آوینی) رفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار گفت: در زمان مسئولیتم در معاونت امور فرهنگی، در اولین جلسات با خانم امینی به این نتیجه رسیدم که نگاه ایشان به شهید آوینی از یک مکان یادبود فراتر است و به همین منظور در عرصه شناساندن شهید آوینی بسیار کوشش کردند.

وی ادامه داد: اینکه کار ایشان مستقل است و وابسته به مجموعه ای نیست حائز اهمیت است، متاسفانه یکی از اشکالاتی که در خصوص مفاخر و شخصیت ها وجود دارد این است که وقتی کار با عنوان وابستگی به دستگاه های دولتی و حکومتی مطرح می گردد افراد به سمت سفارشی گویی یا سفارشی نویسی می روند، در این میان نسل جدید هم که فاصله زیادی با نسل گذشته داشته با آن گفتار ارتباط برقرار نمی نمایند.

صالحی یادآور شد: فضای کاری خانم امینی در این مدت به شکلی بوده است که به روی پای خود بایستند و کار را پیش ببرند. ایشان جدای از نام شهید آوینی از یک فاصله های دوری فعالیت خود را انجام می دهند و این وقار که روش شهید آوینی در زندگی شخصی خودشان نیز بوده است، ستودنی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان نمود: شهید آوینی یک سرمایه اجتماعی است و اگر ارتباط نسلی آن را خوب برقرار نکنیم این شخصیت به تاریخ می پیوندد و آثار گذشته ایشان در آینده تاثیری نخواهد داشت.

صالحی در خاتمه گفت: طبیعتا همه افکار شهید آوینی برای حال و آینده کافی نیست، اما بخشی از همین افکار می تواند همچنان اثرگذار باشد و ما را به سمت جلو پیش ببرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 152

به "وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همسر شهید آوینی: افکار شهید آوینی می تواند ما را به سمت جلو پیش ببرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با همسر شهید آوینی: افکار شهید آوینی می تواند ما را به سمت جلو پیش ببرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید