تور مکزیک: مکزیک درصدد توقف صادرات نفت

به گزارش مجله دامپزشکی، در راستای استراتژی دولت ناسیونالیسی مکزیک برای خودکفایی در بازار سوختهای داخلی، این کشور میخواهد به صادرات نفت خام در سال 2023 خاتمه دهد.

تور مکزیک: مکزیک درصدد توقف صادرات نفت

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، اوکتاویو رومِرو، مدیرعامل شرکت پمکس در کنفرانس مطبوعاتی در مکزیکو سیتی اظهار کرد: پمکس صادرات نفت خام را در سال 2022 به 435 هزار بشکه در روز کاهش می دهد و سپس سال بعد فروش به مشتریان خارجی خود را متوقف خواهد نمود.

این اقدام بخشی از کوشش لوپز اوبرادور، رییس جمهور مکزیک برای توسعه فراوری داخلی سوختهای به جای ارسال نفت به خارج و واردات پرهزینه فرآورده های نفتی مانند بنزین و دیزل است. مکزیک در حال حاضر عمده سوختهایی که مصرف می نماید را از پالایشگاههای آمریکایی خریداری می نماید.

اگر چنین امری محقق گردد، یکی از برجسته ترین بازیگران چند دهه اخیر از بازار جهانی نفت خارج می گردد. پمکس در دوران اوج خود در سال 2004 حدود 1.9 میلیون بشکه در روز نفت به پالایشگاههای کشورهای مختلف از ژاپن تا هند صادر می کرد و یکی شرکت کنندگان به عنوان ناظر در نشستهای اوپک بود.

طبق آمار پمکس، این شرکت مکزیکی ماه گذشته بیش از یک میلیون بشکه در روز نفت به خارج فروخت.

کاهش صادرات در حالی صورت می گیرد که پمکس پالایش داخلی بنزین را افزایش می دهد که به گفته رومِرو، به 1.51 میلیون بشکه در روز در سال 2022 و 2 میلیون بشکه در روز در سال 2023 می رسد. شرکتهای حفاری مکزیکی همه فراوری خود را به شش پالایشگاه از جمله تاسیسات در دست ساخت در استان تاباسکو و یک پالایشگاه دیگر که نزدیک هیوستون تگزاس خریداری شده است، خواهند داد. این پالایشگاه با وجود این که در خاک آمریکا واقع شده است اما بخشی از سیستم پالایش نفت مکزیک به شمار می رود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می رود قطع صادرات نفت مکزیک برای پالایشگاههای آسیایی که مقصد بیش از یک چهارم از صادرات نفت مکزیک بودند به خصوص پالایشگاههای کره جنوبی و هند، ملموس باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1946

به "تور مکزیک: مکزیک درصدد توقف صادرات نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مکزیک: مکزیک درصدد توقف صادرات نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید