طالبان: مسئله ای با هند نداریم؛ به یاری کشورها برای بازسازی افغانستان احتیاج داریم

به گزارش مجله دامپزشکی، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که این گروه هیچ مسئله ای با هند ندارد و پس از خروج نظامیان آمریکایی افغانستان به یاری همه کشورهای همسایه برای بازسازی احتیاج دارد.

طالبان: مسئله ای با هند نداریم؛ به یاری کشورها برای بازسازی افغانستان احتیاج داریم

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در گفت وگو با یک رسانه هندی گفت که هند نباید نسبت به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و دوران پسا آزادی نگران باشد.

وی در پاسخ به پرسش نیوز 18 در رابطه با تهدید هند از خاک افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی گفت: نگرانی ها از رفتن طالبان به هند نگرانی واقعی نیست، ما چرا باید نیروهایمان را به هند ببریم وقتی پس از آزادی به آن ها برای بازسازی کشورمان احتیاج داریم؟

شاهین اضافه نمود: ما برای توسعه و بازسازی کشورمان به روابط با دیگر کشورها احتیاج داریم. ما خواهان مداخله در امور هیچ کشوری نیستیم بلکه می خواهیم با تمام کشورها روابط خوبی داشته باشیم.

سخنگوی طالبان در رابطه با اظهارات نخست وزیر پاکستان برای کشاندن این گروه به میز مذاکره و نفوذ اسلام آباد بر طالبان نیز گفت: در ابتدا باید بگویم که ما از ابتدا نیز در یک سال اخیر با تیم مذاکره کننده آمریکایی در 9 دور گذشته مشغول مذاکره بودیم. ما گفت وگو درباره توافق صلح را به اتمام رسانده بودیم و توافق آماده امضا بود.

وی ادامه داد: اگر مذاکرات توسط ترامپ لغو نمی شد توافق امضا می شد و اکنون در افغانستان آتش بس برقرار بود. آمریکایی ها در حال خروج از افغانستان بودند و ما نیز گذرگاه امنی را برای خروج آن ها ایجاد می کردیم. ما نیز اهداف ملی خود را در افغانستان داریم و براساس آن با آمریکایی ها مذاکره می کنیم و باید روابط خودمان را با همه کشورها حفظ کنیم. هیچ کاری را به خاطر هیچ کشور دیگری انجام نمی دهیم.

شاهین در رابطه با عدم مذاکره با دولت افغانستان اظهار داشت: دلیل ما برای دخیل نکردن دولت افغانستان در گفت وگوها این است که مسئله افغانستان را به دو بخش خارجی و داخلی تقسیم می کنیم. در بخش خارجی با آمریکایی ها درباره خروج نیروهایشان از افغانستان و همچنین نگرانی مشروع مبنی بر استفاده خاک افغانستان علیه آمریکایی ها و متحدان آنها و سایر کشورها صحبت می کنیم.

سخنگوی دفتر طالبان در قطر گفت: وقتی این کار تمام شد و توافق نامه صلح امضا شد، ما به بخش داخلی مسئله افغانستان می پردازیم و این شامل گفت گو با همه طرف های افغانستان از جمله دولت افغانستان است زیرا آنها را نیز یکی از طرف های درگیر جنگ می دانیم. بنابراین ما دولت کنونی و یا هر دولت دیگری در آینده را به عنوان یکی از طرف های درگیر می دانیم و با آن در کنار دیگر افغان ها مذاکره خواهیم کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 443

به "طالبان: مسئله ای با هند نداریم؛ به یاری کشورها برای بازسازی افغانستان احتیاج داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: مسئله ای با هند نداریم؛ به یاری کشورها برای بازسازی افغانستان احتیاج داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید