ریاست جمهوری عراق: حمله آمریکا به حشد شعبی نقض حاکمیت کشور است

به گزارش مجله وتورلد، ریاست جمهوری عراق حمله هوایی آمریکا به نیروهای حشد شعبی در مرز سوریه و عراق را محکوم کرد.

ریاست جمهوری عراق: حمله آمریکا به حشد شعبی نقض حاکمیت کشور است

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای نسبت به حمله هوایی آمریکا به نیروهای حشد شعبی در مرز سوریه و عراق واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: این حمله محکوم شده است و نقض حاکمیت عراق و امنیت ملی آن به شمار می رود و کوشش های میهنی برای تحقق و تقویت امنیت و ثبات را بی نتیجه می نماید.

ریاست جمهوری عراق در ادامه تاکید نمود: عراق بار دیگر مخالفت خود را با اینکه به میدانی برای درگیری تبدیل گردد، اعلام می نماید؛ چراکه این مساله با کنوانسیون های بین المللی مغایرت دارد.

در این بیانیه همچنین آمده است: حمله اخیر و همچنین حملات گذشته در اربیل و مناطق دیگر محکوم شده و غیر قانونی تلقی می شوند و در راستای منافع عالی کشور نخواهند بود. ما همه را به خویشتن داری دعوت می کنیم.

ریاست جمهوری عراق همچنین تاکید نمود: عراق به شدت از مسیرهای گفت وگو و ارتباط با طرف های مختلف به منظور اطمینان از امنیت، ثبات و حاکمیت کامل خود و کاهش تنش ها و بحران ها در منطقه حمایت می نماید.

وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) صبح روز (دوشنبه) در بیانیه ای اظهار داشت که نیروهای هوایی این کشور به دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مواضع حشد شعبی را در دو نقطه یکی در خاک سوریه و دیگری در خاک عراق بمباران نموده است.

این وزارتخانه مدعی شد که این حملات در پاسخ به حملات اخیر به پرسنل و تأسیسات آمریکایی در عراق صورت گرفته است.

این حمله منجر به شهادت چهار تن از نیروهای حشد شعبی شد. خبرگزاری سانا نیز از شهادت یک کودک در این حملات اطلاع داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1735

به "ریاست جمهوری عراق: حمله آمریکا به حشد شعبی نقض حاکمیت کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جمهوری عراق: حمله آمریکا به حشد شعبی نقض حاکمیت کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید