خبرنگاران رأی هیات عمومی دیوان عالی کشور: پرونده نجفی قتل عمد است

به گزارش مجله دامپزشکی، تهران - خبرنگاران - پرونده محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در جلسه امروز(سه شنبه) هیات عمومی دیوان عالی کشور با حضور دادستان کل کشور و رئیس دیوان عالی کشور مشخص تکلیف و طبق رأی هیأت عمومی، قتل عمد تشخیص داده شد.

خبرنگاران رأی هیات عمومی دیوان عالی کشور: پرونده نجفی قتل عمد است

به گزارش خبرنگار قضایی خبرنگاران، از میان آرای 66 قاضی دیوان عالی کشور، 39 قاضی رای دادگاه کیفری و 27 قاضی رای شعبه 41 دیوان عالی کشور را تایید کردند بنابراین قتل عمد تشخیص داده شد.

به گزارش خبرنگاران، محمد علی نجفی شهردار پیشین تهران، هفتم خرداد سال گذشته، میترا استاد همسر دوم خود را به ضرب دو گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رساند و عصر آن روز با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف و دلیل آن را اختلافات خانوادگی مطرح کرد.

سه جلسه دادگاه این پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی علنی برگزار گردید و پس از آن، سخنگوی قوه قضاییه، هشتم مرداد ماه در نشست خبری از صدور رأی پرونده قتل میترا استاد اطلاع داد و گفت: قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز، سه عنوان اتهامی نجفی بود که دادگاه در دو موضوع متهم را محکوم نموده است.

غلامحسین اسماعیلی اضافه نمود: دادگاه قتل عمد را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیای دم حکم به قصاص صادر نموده است همچنین دادگاه در خصوص اتهام صدمه غیرموثر در قتل، چون معتقد به انجام فعل واحد بوده، رأی برائت داده است و نجفی در خصوص نگهداری سلاح غیرمجاز به دو سال حبس محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: حکم صادره غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و در صورت اعتراض از ناحیه متهم یا وکلای متهم رسیدگی می گردد.

اولیا دم میترا استاد در این پرونده از قصاص نجفی گذشت کردند و 30 شهریور ماه وکیل نجفی گفت: دیوان عالی کشور بعد از نقض رأی قتل عمد موکلم آن را به شعبه 9 کیفری یک استان تهران برای رأی مجدد ارسال نموده است.

دو جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به این پرونده ششم و نهم آذرماه تشکیل شد و 23 آذر، وکیل مدافع نجفی گفت: نجفی به جهت قتل عمد به 6 سال و نیم حبس و از باب نگهداری سلاح به یک سال و سه ماه حبس محکوم شد.

گودرزی گفت که طبق مهلت قانونی 20 روز، رأی صادره قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و به آن اعتراض می کنیم که پس از آن لاله عقبایی، دیگر وکیل مدافع نجفی به خبرنگاران گفت که چون این قتل را مسلما قتل شبه عمد می دانیم، در دیوان عالی کشور فرجام خواهی کردیم.

پس از آن شعبه 41 دیوان عالی کشور قتل را شبه عمد تشخیص داد.

در نهایت این پرونده امروز 25 شهریور در هیات عمومی دیوان عالی کشور مشخص تکلیف شد.

از آن موقع تا به امروز نجفی علی رغم تامین وثیقه همچنان در بازداشت به سر می برد و حکم قطعی برای او صادر نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1252

به "خبرنگاران رأی هیات عمومی دیوان عالی کشور: پرونده نجفی قتل عمد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رأی هیات عمومی دیوان عالی کشور: پرونده نجفی قتل عمد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید